black_bar_new10
 
Wydarzenia - Gimnazjum 48
Tematy projektów gimnazjalnych na rok 2016/2017
19 września 2016
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
24 maja 2016

Wanessa Suszycka i Adelheid Ilgmann laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów Z radością i satysfakcją informujemy, że w tym roku szkolnym dwie uczennice naszego gimnazjum znalazły się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Są to zdobywczyni drugiego miejsca, Wanessa Suszycka z klasy 2Ag oraz laureatka trzeciego miejsca, Adelheid Ilgmann z klasy 3Ag. Dla laureatów pierwszego i drugiego miejsca przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci wakacyjnych wyjazdów stypendialnych. W ramach nagrody za II miejsce Wanessa Suszycka, otrzymała 3 tygodniowe stypendium wakacyjne w Lipsku. Wartość nagrody wynosi 2850 euro plus kieszonkowe.

Pascal Krajewski laureatem zDolnego Ślązaka
28 lutego 2016

PASCAL KRAJEWSKI, uczeń klasy trzeciej B naszego Gimnazjum zdobył tytuł laureata konkursu zDolny Ślązak z geografii.

Gratulujemy!

Adelheid Ilgmann laureatką zDolnego Ślązaka
25 lutego 2016

Serdeczne gratulacje dla Adelheid Ilgmann z klasy 3Ag, która po odniesieniu sukcesów w obu częściach finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego uzyskała tytuł laureata.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego gimnazjum!
Danuta Lesiak

Finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
25 lutego 2016

Serdecznie gratulujemy uczniom naszego gimnazjum, którzy uzyskali tytuł finalisty XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów: Adelheid Ilgmann i Andrzejowi Małolepszemu z klasy 3Ag oraz Wanessie Suszyckiej z klasy 2Ag. Finał konkursu odbędzie się w marcu w Instytucie Goethego w Warszawie.
Życzymy powodzenia podczas finałowej rywalizacji!

Danuta Lesiak
Maria Frank-Banaszewska

Finał konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista
25 lutego 2016

Z radością informujemy, że dwie uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w Finale konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego. Są to Adelheid Ilgmann z klasy 3Ag i Amelia Włodarczyk z klasy 1Ag.
Serdecznie gratulujemy!

Danuta Lesiak

 

DEUTSCHFREUND 2015
25 lutego 2016

Blisko 6,4 tysiąca uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyło się 18 listopada 2015 z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”
W językowej rozgrywce uczestniczyło 30 uczniów z naszego gimnazjum i 11 licealistów.
Dla pięciorga z nich udział w konkursie zakończył się sukcesem i zdobyciem cennych nagród.

Andrzej Małolepszy i Adelheid Ilgmann z kl. 3ag wygrali tygodniowy pobyt na Obozie Talentów, o wartości 900 zł od osoby.

Amelia Włodarczyk i Lucyna Sycz z kl. 1ag otrzymały nagrody rzeczowe o wartości 200 zł każda.

Wanessa Suszycka z kl 2ag zdobyła nagrodę rzeczową o wartości 100 zł.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i zapraszamy do kolejnych konkursów. Najbliższy Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” odbędzie się 16 marca 2016r.

Sukces plastyczny naszej Uczennicy!
18 lutego 2016

Uczennica klasy 2ag, Dominika Kazimierczak, zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie na Najpiękniejsza Kartkę Bożonarodzeniową. Gala wręczenia nagród odbyła się 29 stycznia 2016 r. w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych plastycznych sukcesów!

Opiekun konkursu, Anna Kuszczyńska


Dyplom Dyplom
Dyskoteka gimnazjalna
28 lutego 2016

W dniu 28 stycznia uczniowie naszego gimnazjum bawili się na szkolnej dyskotece, która miała charakter karnawałowo-walentynkowy. Organizatorem zabawy byli, oprócz samorządu szkolnego, uczniowie klasy IAg. To oni właśnie przygotowali scenariusz imprezy i zorganizowali liczne konkursy nagrodzone upominkami.
Królową i Królem balu zostali Zosia i Michał z klasy IIIAg.
Strojem zakonnicy zachwyciła wszystkich Zosia z IBg.
Najbardziej wytrzymałą parą na parkiecie i na gazecie były Lucynka i Julka
z klasy IAg.
Na kolejną dyskotekę zapraszamy niedługo!
Obóz Naukowy klasy 3Bg
26 listopada 2015

Jesteśmy pierwszą klasą z gimnazjum, która pojechała na taki obóz. Byliśmy bardzo zestresowani, ponieważ nie wiedzieliśmy czego mamy się spodziewać. Nauczyciele obawiali się, że sobie nie poradzimy z ogromem nauki. Ich obawy okazały się zbędne. Nauki wprawdzie faktycznie było bardzo dużo, ale dobrze się przy tym bawiliśmy. Nadrobiliśmy sporo materiału i wiele wiadomości powtórzyliśmy z poprzednich lat. Przygotowywaliśmy się również do egzaminu DSD I. W wolnym czasie chodziliśmy na basen i na spacery. Uważam, pomysł organizacji takiego obozu był bardzo trafiony. Mam nadzieję, ze inne klasy gimnazjalne również będą miały taką możliwość.


Weronika Wąsikiewicz 3Bg

Tematy projektów gimnazjalnych na rok 2015/2016
28 września 2015
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
3 lipca 2015

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2014/2015

język polski 81,3% - czwarte miejsce we Wrocławiu 
historia i WOS: 83,8% czwarte miejsce we Wrocławiu
matematyka - 79,9% czwarte miejsce we Wrocławiu
przedmioty przyrodnicze 74,9% czwarte miejsce we Wrocławiu
język angielski podstawowy 97,5% czwarte miejsce we Wrocławiu
język angielski rozszerzony 93,4% trzecie miejsce we Wrocławiu
język niemiecki podstawowy 97,6% drugie miejsce we Wrocławiu
język niemiecki rozszerzony 91,1% drugie miejsce we Wrocławiu


Młodzieżowe Igrzyska Sportowe
25 czerwca 2015
Obejrzyj galerię...

Nasi gimnazjaliści godnie reprezentowali nas na imprezie promującej The World Games 2017. Dzielnie walczyli przeciągając linę, jeżdząc na speedrowerach, grając we fresby, rzucajęc do celu piłkami do lacrosa, rugbby i siłując się w strojach do sumo! Mimo że nie udało się awansować do ścisłego finału zabawy i śmiechu było nie mało ;-)

Zachęcamy do oglądnięcia fotek

Mosty kultury
25 czerwca 2015

Z 20. czerwca mosty i kładki zamieniły się w sceny teatralne, przestrzenie koncertowe, pracownie plastyczne. Film, taniec, słuchowisko, literatura, happening. 26 opowieści o Mostach. My też tam byliśmy. Przygotowaliśmy pod kierunkiem nauczycielek języka niemieckiego Marii Jasiukiewicz i Marii Frank - Banaszewskiej karty pracy w języku niemieckim do Magdaleńskiej Biblioteki Plenerowej. Zaprezentowaliśmy przedstawienie teatralne w formule teatru ilustracji (kamishibai) - legendę pt.: "DZWON GRZESZNIKA" po polsku i po niemiecku. Powstał interesujący materiał ilustracyjny, a interpretacja legendy została przedstawiona przez grupę teatralną złożoną z aktorów: Ity Pieńkowskiej z kl.IIag, Zosi Cychol z kl. IIag i Janusza Biedronia z kl. IIIag. Ilustracje przygotowały Julia Fastyn i Aleksandra Czerw, uczennice kl.IIIag. Hania Strojecka z kl. IIbg i Adelheid Ilgmann z kl. IIag oprowadziły gości po zabytkach kultury śląskiej kościoła Św. Marii Magdaleny - także po niemiecku. To zadanie otrzymało tytuł: PODSZEPTY HISTORII GIMNAZJALISTÓW.
(zdjęcie nr 2)

W przygotowaniu przedsięwzięcia wzięli również udział uczniowie:
Tymoteusz Abramek z kl. 2Ag, Natalia Darska, Hania Strojecka z kl. 2Bg oraz Maja Grabowska, Hanna Raś i Jonasz Wiewiór z kl. 3Bg. Uczniowie ci uczestniczyli w warsztatach muzycznych w MultiCentrum / Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu pod opieką kompozytora młodego pokolenia - Mateusza Ryczka (http://mateuszryczek.com/ ), podczas których utworzyli mini - kompozycje w postaci dzwonków na telefon komórkowy. Dzwonki te są dostępne do pobrania na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej:  http://www.biblioteka.wroc.pl/multicentra/projekt-step-by-step
Innym z działań w ramach projektu "STEP BY STEP. Architektura Dźwięku" było tłumaczenie 5-ciu kart pracy, które związane są z historią sztuki kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu i wykorzystane były podczas  realizacji zadania pt. Magdaleńska Biblioteka Plenerowa w  dniu 20. czerwca. Uczniowie przetłumaczyli również mapkę autorskiej trasy po Muzeum Narodowym "Szlakiem 7 arcydzieł z kościoła św. Marii Magdaleny".  Nad tłumaczeniami pracowali uczniowie: Wanessa Suszycka z kl. IAg, Adelheid Ilgmann i Zofia Cychol z kl. 2Ag, Karolina Idzikowska, Anna Decker, Max Kessler, Lucyna Rerak, Małgorzata Widomska, Patrycja Wojszkun, Maciej Chrząstek i Maja Biłyk z kl. 3Ag oraz Maja Grabowska i Hanna Raś z kl. 3Bg.
Na stronie WWW Muzeum Narodowego we Wrocławiu (Partnera Projektu) zostały zamieszczone MAPKI "Szlakiem 7 arcydzieł z kościoła św. Marii Magdaleny" w wersjach językowych: po niemiecku, francusku i hiszpańsku - z możliwością pobrania na licencji otwartości  CC-BY-SA i możliwością wydruku w formacie A4.
http://www.mnwr.art.pl/CMS/audytoria/step_by_step.html
Pomysł wyboru "7 dzieł" - na kanwie którego powstał cały materiał wizualny na rzecz Muzeum Narodowego we Wrocławiu, to praca młodzieży z klasy Ignacego Pochodyły - pomysłodawcy Projektu, ucznia Gimnazjum Dwujęzycznego NR 10.
Wrocław będzie w roku 2016 Europejską Stolicą Kultury. Dumni jesteśmy, że mogliśmy już pół roku wcześniej spotkać się na wrocławskich Mostach.


Finalista Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej
23 czerwca 2015

Dyplom
X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
25 czerwca 2015
Obejrzyj galerię...

Udział uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 48 w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni

W dniach 07.03. - 08.03.2015 odbyła się X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni, w której uczestniczyło trzynastu uczniów klas 2Ag i 2Bg naszego Gimnazjum. Przygotowania do Olimpiady trwały już od października, kiedy to utworzyły się dwie drużyny: Be Smart w składzie: Mateusz Kowalski z kl. 2Ag oraz Hanna Strojecka, Jeremi Waszkiewicz, Weronika Wąsikiewicz, Jakub Wroński, z kl. 2Bg, a także Septem Optimus w składzie: Kalina Dancewicz, Natalia Darska, Pascal Krajewski, Julia Lubowska, Zuzanna Plechawska, Stanisław Niedźwiedź i Barbara Turniak z kl. 2Bg. Uczniowie wybrali dwóch nauczycieli: panie Agnieszkę Subik - Skonieczną i Marię Jasiukiewicz, które odbyły szkolenie dla trenerów kreatywności i regularnie prowadziły zajęcia ze swoimi drużynami.
Podczas Olimpiady Kreatywności każda z drużyn musiała stawić czoła dwóm wyzwaniom: jednemu tzw. "wyzwaniu na już" oraz jednemu "wyzwaniu głównemu". O ile wyzwanie "na już" jest zadaniem,  o którym drużyna nie wie nic, aż do momentu, kiedy stanie przed ekspertami, aby je wykonać, o tyle wyzwanie główne każda z drużyn wybiera sama z pośród sześciu wyzwań: technicznego, naukowego, teatralnego, improwizacyjnego, konstrukcyjnego oraz społecznego. Nasze drużyny wybrały w tym roku wyzwanie teatralne (Septem Optimus) oraz konstrukcyjne (Be Smart). Oprócz wyzwań indywidualnych, każda z drużyn otrzymała swojego "Bliźniaka". Nasze zespoły współpracowały z uczniami z Suwałk oraz z Gimnazjum Nr 1 we Wrocławiu, aby podczas bliźniaczego zadania "na już" wspólnie zaprojektować urządzenie, które podczas Światowych Igrzysk Sportowych The Word Games 2017r będzie mogło zaistnieć w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Maszyna ta miała wykorzystywać siłę mięśni, a w skutek jej działania miał powstać realny wytwór: coś, co powstaje natychmiast i można to zaobserwować jednym lub wieloma zmysłami. Wyzwanie nie było łatwe, a najbardziej kreatywne rozwiązanie ma faktycznie zaistnieć w przestrzeni miejskiej w 2017 roku.

Drużyna Septem Optimus podczas wielu godzin spotkań i ciężkiej pracy przygotowała przedstawienie, w którym ukazała postać z fobią: młodą czarownicę Demetrię oraz jej zmagania z lękiem przed... czarami! Uczniowie stworzyli od podstaw scenariusz, scenografię, dwa dzieła graficzne (funkcjonalne i ekspresyjne) oraz przygotowali iluzję. Podczas przedstawienia zaprezentowali również swoje mocne strony: grę aktorską, taniec oraz grę na skrzypcach.  Pracując nad wyzwaniem uczniowie nauczyli się także nowych dla nich umiejętności, jak np. szycie dla siebie strojów (zarówno ręcznie, jak i na maszynie) czy sztuczki iluzjonistyczne. Bardzo ważnym zadaniem było także nauczenie się odpowiedniej modulacji głosu, aby wypowiadanym kwestiom nadać odpowiedniego tonu i barwy.

Drużyna Be Smart samodzielnie zaprojektowała i wykonała bardzo lekką konstrukcję z drewna i kart do gry, która musiała utrzymać stały ciężar 5kg. Oprócz tego uczniowie zbudowali urządzenie, które usuwało elementy całej struktury (karty), a także przygotowali przedstawienie, w którym opowiedzieli historię o tym, jak coś się zmienia i okazuje się być czymś zupełnie innym. Drużyna Be Smart poruszyła w swoim przedstawieniu trudny temat braku tolerancji i akceptacji społecznej dla osób dotkniętych chorobą schizofrenii.

Prowadzone przez trenerów zajęcia DI miały na celu nie tylko wspieranie uczniów podczas przygotowania do samego podjęcia wyzwań w Olimpiadzie. Uczniowie poznawali siebie nawzajem, uczyli się kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia czegoś nowego z rzeczy, które na co dzień miały zupełnie inną funkcję. Jednocześnie drużyny kształciły umiejętność komunikacji interpersonalnej, prezentacji wytworów własnej wyobraźni, a także rozwijały bardzo ważne umiejętności pracy w grupie oraz zarządzania czasem, dostępnymi materiałami i finansami. Podczas wspólnych spotkań uczniowie pracowali nie tylko nad głównym wyzwaniem, ale także przy pomocy przykładowych zadań do wyzwań "na już", uczyli się podejmować ważne decyzje, czasem kluczowe dla danego zadania, w stosunkowo krótkim czasie kilku minut.

X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni już za nami, jednakże to nie koniec spotkań drużyn. Już dziś bowiem uczniowie podjęli wspólną decyzję, że w przyszłym roku szkolnym 2015 / 2016 podejmą kolejne wyzwania główne, a już dziś trenują swoją kreatywność podczas cotygodniowych spotkań z trenerami, bo "co nie jest zabronione, jest dozwolone".

 

Sukcesy w ogólnopolskim konkursie j. niemieckiego
21 marca 2015

XIII Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy2Ag, Adelheid Ilgmann zajęcia drugiego miejsca w finale Ogólnopolskiego Konkursu  Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, który odbył się w Warszawie dnia 14.03.2015. W komisji konkursowej zasiadali wykwalifikowani egzaminatorzy Goethe-Institut. Gratulacje kierujemy też do dwóch pozostałych uczestniczek konkursu, Aleksandry Dybko z klasy 3Bg i Magdaleny Położyńskiej z klasy 3Ag, które zostały finalistkami etapu ogólnopolskiego. Całej trójce życzymy dalszych sukcesów w konkursach o zasięgu ogólnopolskim!
Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Instytutem Goethego cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów naszego gimnazjum.  Współzawodnictwo przebiega w trzech etapach: szkolnym, regionalnym i ogólnopolskim. Od wielu lat nasi uczniowie z powodzeniem uzyskują tytuł laureata tego konkursu, co jest źródłem satysfakcji dla uczniów i ich nauczycieli.


Maksymilian Lewinski laureatem konkursu zDolny Ślązak
14 marca 2015

Z ogromna przyjemnoscia informujemy, ze uczen klasy 3ag Maksymilian Lewinski zostal laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z jezyka angielskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Kolejne sukcesy Adama
4 marca 2015

Uczeń klasy 3bg Adam Dreger został laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z matematyki, finalsita z fizyki oraz zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Gratulujemy!

Oskar Jarosz finalistą
27 lutego 2015

Uczeń klasy 3ag Oskar Jarosz uzyskał tytuł finalisty Konkursu Historycznego zDolny Ślązak

Gratulujemy!

Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschfreund" 2014
27 lutego 2015

Blisko 6,5 tysiąca uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, po eliminacjach szkolnych, zmierzyło się 19 listopada 2014 z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. W językowej rozgrywce wyłoniono 138 laureatów. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu uczniów 48 Gimnazjum Dwujęzycznego i 13 Liceum Ogólnokształcącego.

Z Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 48 w Konkursie wzięło udział 49 uczniów. Dwoje uzyskało tytuł laureata i otrzymało nagrody rzeczowe, pendrive Lizzard 4GB i nagrodę książkową wartości 300 PLN:
Adelheid Ilgmann 2g
Wanessa Suszycka 1g.

15 uczniów zdobyło tytuł finalisty, uzyskując powyżej 80% prawidłowych odpowiedzi.

Gratulujemy wspaniałych wyników!

Z Liceum Ogólnokształcącego Nr 13 w Konkursie wzięło udział 39 uczniów. 10 uczniów uzyskało tytuł finalisty, zdobywając powyżej 80% poprawnych odpowiedzi.
Aleksandra Baier zdobyła drugie miejsce w województwie dolnoślaskim i 16 miejsce w kraju, a Anna Firgolska uplasowała się na trzecim miejscu w województwie i dwudziestym w kraju.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 48
3 lutego 2015
Obejrzyj galerię...

19 lutego 2015 r odbył się Dzień otwarty naszego gimnazjum


I Konkurs Czytania w Języku Niemieckim dla uczniów szkół podstawowych
Obejrzyj galerię...

W dniu 19.02.2015r przeprowadzony został etap międzyszkolny i finał I Konkursu Czytania w Języku Niemieckim. Uczennice szkół podstawowych zaprezentowały przygotowane specjalnie na tę okazję bajki Braci Grimm, uzasadniły swój wybór i opowiedziały krótko o autorach.
Po II etapie była krótka przerwa, w której uczennice i ich opiekunowie mogli posilić się przygotowanym dla nich poczęstunkiem. Była to również okazja do wymiany doświadczeń między nauczycielami i uczniami oraz do krótkiej rozmowy na temat nauki języka niemieckiego w szkołach ponadpodstawowych.
W finale uczennice zmierzyły się z nieznanym sobie tekstem bajki "Czerwony Kapturek" ("Rotkäppchen"). Poziom w obu częściach konkursu był wyrównany, jednakże po długich naradach Komisja Konkursowa w składzie: Maria Banaszewska, Karin Grosse, Maria Jasiukiewicz i Marlene Vennemeier ogłosiła werdykt:

I miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 91 - Zofia Janelli
II miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 80 - Julia Klmek
III miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 91 - Aleksandra Pydo

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy z języka niemieckiego!

Maria Jasiukiewicz

Zobacz program
Zobacz ulotkę

TERMINARZ REKRUTACJI DO GIMNAZJÓW

Terminy egzaminów i testu predyspozycji językowych do gimnazjum
25 marca 2015 - godz. 12:00 - test predyspozycji jezykowych
26 marca 2015 - godz. 8:00   - jezyk polski
27 marca 2015 - godz. 8:00   - matematyka

Kolejny sukces naszego ucznia
10 grudnia 2014

Uczeń klasy 3bg Adam Dreger został finalistą konkursu zDolny Ślązak z matematyki oraz z fizyki.

Gratulujemy!

Brawo Paulina
9 grudnia 2014

Z wielką radością informujemy, że Paulina Kubera - uczennica klasy 3a dziennikarskiej - zajęła trzecie miejsce w konkursie "Kulturalny Korespondent" organizowanym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przez Agencję Publicystyczną Dolnośląska Kultura i Sztuka.
Tekst Pauliny zatytułowany "Odbijanie Fredry" został wybrany spośród około trzydziestu nadesłanych prac. Laureatka 19 grudnia odebrała dyplom oraz nagrodę w siedzibie wrocławskiego OKiS (Ośrodek Kultury i Sztuki) mieszczącego się przy ulicy Rynek-Ratusz 24.


Wyniki egzaminu gimnazjalnego w roku 2014
18 pażdziernika 2014

J. polski 84,6% - trzecie miejsce we Wrocławiu
historia i WOS: 80,9% trzecie miejsce we Wrocławiu
matematyka - 83,2% czwarte miejsce we Wrocławiu
przedmioty przyrodnicze 74,4% czwarte miejsce we Wrocławiu
angielski podstawowy 97,8% trzecie miejsce we Wrocławiu
angielski rozszerzony 94,6% trzecie miejsce we Wrocławiu
niemiecki podstawowy 96,3% pierwsze miejsce we Wrocławiu
niemiecki rozszerzony 90,0% pierwsze miejsce we Wrocławiu

Gratulujemy!


Konkurs recytatorski "Mag Słowa"
14 października 2014
Obejrzyj galerię...

Dnia 8 października w Gimnazjum nr 13 odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego "Mag Słowa". Była ona poświęcona pamięci niedawno zmarłego wielkiego polskiego mistrza pióra - Tadeusza Różewicza. Konkursowi patronowały szacowne instytucje: Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Wrocławski Teatr Współczesny, Dolnośląska Biblioteka Publiczna i Gimnazjum nr 13. Zespół Szkół nr 5 godnie reprezentowało dziewięcioro uczestników przygotowanych przez polonistów naszej szkoły (p. Joannę Łuczak, p. Katarzynę Okoniewską,
p. Małgorzatę Skawińską i p. Beatę Wołowicz - Bukwalt. Konkurencja była duża, a poziom (jak stwierdzili członkowie jury) bardzo wysoki. Jedną z pięciu nagrodzonych osób była Katarzyna Hallala z klasy II D - uczennica
p. Małgorzaty Skawińskiej.
Gratulujemy wspaniałego występu!


dyplom dyplom
Sukces naszego ucznia
18 wrzesnia 2014

Uczeń klasy 3bg Adam Dreger został stypendystą Uczniowskiego Programu Stypendialnego, którego celem jest wspieranie uzdolnień uczniów wrocławskich szkół.

Gratulujemy!


Egzamin z języka niemieckiego DSD I
8 września 2014

Rozdanie dyplomów międzynarodowego egzaminu z języka niemieckiego DSD I na poziomie A2/B1

 W dniu 29 sierpnia 2014r. rozdane zostały dyplomy DSD I. Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 48 we Wrocławiu po trzech latach wytężonej nauki w naszej szkole przystąpili do egzaminu z języka niemieckiego, potwierdzającego ich umiejętności. Egzamin złożony był z części pisemnej oraz ustnej. Z pośród 47 uczniów 40 osób otrzymało dyplom na poziomie B1, zaś 6 uczniów na poziomie A2. Na rozdanie zaproszeni byli zarówno uczniowie, jak i ich rodzice.

 Podczas rozdania dyplomów obecne były pani Wicedyrektor Donata Stefanowska, pani Koordynator Egzaminu DSD w Polsce Dorothea Burdzik oraz nauczyciele języka niemieckiego odpowiedzialni w roku szkolnym 2013 / 2014 za przeprowadzenie egzaminu w szkole: panie Karin Große oraz Maria Jasiukiewicz. Po krótkich przemowach i gratulacjach skierowanych do uczniów rozdane zostały certyfikaty, zaś uczennice Malwina Ondreka i Małgorzata Nowicka otrzymały również nagrody książkowe w dowód uznania za osiągnięcie najwyższych wyników w sesji egzaminacyjnej w 2014 roku.

Wszystkim naszym Absolwentom gratulujemy bardzo wysokich wyników z egzaminu oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego oraz w kontaktach z naszymi najbliższymi sąsiadami.

Święto Zdrowia i Sportu
11 czerwca 2014
Obejrzyj galerię...

Z okazji Dnia Dziecka odbyła się w naszej szkole impreza sportowo-zdrowotna dla gimnazjalistów.

Wszystkie klasy gimnazjalne walczyły dzielnie w konkurencjach sportowych takich jak :przeciąganie liny, zwinnościowy tor przeszkód, konkursie rzutów do kosza.

Każda klasa przygotowała wspaniały, zdrowy, przepięknie wyglądający lunch. Wszyscy wykazali się prawdziwymi talentami kulinarnymi.

Gimnazjaliści prawie bezbłędnie odpowiadali na pytania Quizu o zdrowym odżywianiu.
Mimo ze liczyła się głównie dobra zabawa zwycięzcami okazali się uczniowie klasy II A, wyprzedzając w ogólnym rankingu swoich starszych kolegów z klasy III A. Trzecie miejsce zajęły klasy III B i 1A.

Wszystkim gimnazjalistom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie !Bal gimnazjalny
20 czerwca 2013
Ogólnopolska Olimpiada Fizyczna "Olimpus" 2013
10 czerwca 2013

Jakub Chrząstek - laureat
Karol Pietrzak - laureat

opiekun - Teresa Szarmach

Międzygimnazjalny Konkurs o Laur Hugona
20 maja 2013
Finaliści i laureaci konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.
05 marca 2013

Jakub Trzciński - fizyka i matematyka
Marcin Jaszek - historia
Julia Rodzińska - język angielski
Jakub Chrząstek - laureat język angielski
Hanna Pater - laureatka z języka niemieckiego


Drzwi otwarte gimnazjum
05 marca 2013
Obejrzyj galerię...

W dniu 21 lutego 2013 r. odbyły się drzwi otwarte do Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 48 we Wrocławiu. W związku z tym wydarzeniem w szkole odbyły się lekcje otwarte w godzinach od 9:45 - 13:25, podczas których uczniowie mieli m. in. możliwość obejrzenia sal, poznania nauczycieli oraz rozmowy z uczniami naszego gimnazjum. W godzinach popołudniowych od 17:00 - 19:00 zaprasiliśmy uczniów szkół podstawowych i ich rodziców na spotkanie z Dyrekcją Szkoły oraz na przygotowane prezentacje z poszczególnych przedmiotów. Ulotka o gimnazjum

Ulotka o gimnazjum


Olimpiada z Języka Angielskiego
22 stycznia 2013
Der Nikolaus ist international
6 grudnia 2012
Obejrzyj galerię...

Ein Konzert besonderer Art fand am 06.12.2012 an unserem Gymnasium statt. Schüler und Schülerinnen der Klasse 2 A hatten dazu eingeladen. Weihnachtliche Gedichte, Lieder und kleine Sketche aus Polen und Deutschland wurden von allen mit großer Begeisterung aufgeführt. Schon die Vorbereitungen waren für alle sehr aufregend. Gemeinsam mit ihren Lehrerinnen Frau Frank-Banaschewska, Frau Jageło und Frau Bilz lernten die Schüler Texte und gestalteten ihre Requisiten selbst. Doch "In der Weihnachtsbäckerei" wurden nicht nur gesungen, sondern am Schluss auch selbst gebackene Plätzchen an das Publikum verteilt.

Wyjątkowy koncert odbył się 06.12.2012 r. w naszym gimnazjum, na który zaprosili uczniowie i uczennice z klasy 2ag. Świąteczne wiersze, piosenki i krótkie skecze z Polski i Niemiec zostały przedstawione były z dużym entuzjazmem.Już same przygotowania były dla wszystkich ekscytujące. Razem z Panią Frank-Banaszewską, Panią Jagiełło i Panią Bilz uczniowie nauczyli się swoich tekstów i sami przygotowywali rekwizyty. Jednak w piosence "In der Weihnachtsbackerei" nie tylko śpiewano, ale również na koniec rozdano widowni upieczone przez uczniów ciasteczka.


Tajemnicze i dziwne miejsca w moim regionie
15 marca 2012
Obejrzyj galerię...

Reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie:

  • Marta Deląg
  • Joanna Grunwald
  • Dominika Kintzler
  • Aleksandra Kuberska
zajęła pierwsze miejsce w VI Międzygimnazjalnym Konkursie "Tajemnicze i dziwne miejsca w moim regionie". Uczennice klasy 2B przedstawiły historię powstania Kaplicy Czaszek w Czermnej koło Kudowy-Zdrój. Opiekunem grupy była pani Sylwia Draguła - nauczycielka geografii.


Międzyszkolny konkurs
27 kwietnia 2012

Dominika Gaweł - z kl. III Ag zdobyła I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Plakat o liczbie Pi".

 

Gratulujemy!!!

 

Dzień otwarty gimnazjum – 21.02.2012r
12 stycznia 2012
Wizyta szóstoklasistów z SP nr 118
6 lutego 2012
Obejrzyj galerię...

6 lutego 2012 gościliśmy w naszej szkole szóstoklasistów z SP nr 118. Ponieważ właśnie uczniowie klas szóstych stoją teraz przed wyborem szkoły gimnazjalnej chcieliśmy pokazać im naszą szkołę. Na dwóch godzinach lekcyjnych były gry i zabawy językowe, oczywiście po niemiecku. Na trzeciej godzinie uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w lekcjach j. polskiego, matematyki i historii. Pokazaliśmy naszym młodszym kolegom szkołę oraz odpowiadaliśmy na ich pytania dotyczące nauki w naszym gimnazjum. Zapraszamy serdecznie do nas również inne klasy, z innych szkół podstawowych. Drzwi otwarte 21. lutego 2012r. klasa 1ag

Anna Kuszczyńska, nauczyciel języka niemieckiego

Petra Bilz, nauczyciel języka niemieckiego

 

Rocznica stanu wojennego
13 grudnia 2011
Obejrzyj galerię...

13 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół nr 5 uczniowie klasy 3a gimnazjum, pod kierunkiem nauczyciela historii p. Agnieszki Subik-Skoniecznej, zorganizowali obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Na terenie szkoły rozwieszono obwieszczenia rządowe oraz plakaty ilustrujące kluczowe wydarzenia z okresu 1981- 1983. Uczniowie przygotowali również artykuły traktujące o okolicznościach wprowadzenia stanu wojennego, jego przebiegu oraz implikacjach międzynarodowych, które wydane zostały w szkolnym periodyku historycznym „Biuletynu Informacyjny”. Aby przybliżyć klimat tamtych lat żeńska część klasy 3a gimnazjum wystąpiła w strojach kojarzących się z PRL-owską galą, natomiast męska w ubiorach przypisywanych pracownikom Służby Bezpieczeństwa.

 

Wycieczka do Drezna
12 grudnia 2012
Obejrzyj galerię...

12. grudnia 2011r. uczniowie klasy 3ag, Paulina Olszewska, Kacper Kuszczyński i Staszek Sztyliński pojechali razem z uczniami szkoły podstawowej do Drezna. Pomagali oni swoim młodszym kolegom i koleżankom zwiedzać miasto, podziwiać wystawy i robić zakupy na jarmarku bożonarodzeniowym. Wycieczka ta miała dla naszych uczniów charakter pomocy językowej na rzecz młodszych dzieci, które nie władają jeszcze zbyt dobrze językiem niemieckim. Dzieci czuły się pewniej w towarzystwie starszych uczniów, którzy bardzo dobrze władają językiem niemieckim. opiekun wyjazdu

Anna Kuszczyńska

 

Dni otwarte
17 marca 2011
Karnawałowy bal przebierańców
1 marca 2011
Wielka Nagroda Wrocławia
17 października 2010

Nasze Gimnazjum zajęło 6 miejsce w Wielkiej Nagrodzie Wrocławia. GratulujemyNowa podstawa programowa
30 marca 2010

Od 1 września 2010 r. obowiazuje Nowa podstawa programowa do gimnazjum w klasach pierwszych. Uczniowie, o nowej podstawie, zostali poinformowani na pierwszych zajeciach, rodzice na zebraniu 10 września 2009 r.


Wyniki egzaminu gimnazjalnego
05 marca 2010

Dni otwarte
06 marca 2010
Promujemy naszą szkołę!
01 marca 2010
Powiększ...

Od 15 do 24.02.10r. uczniowie klasy 1Ag promowali dwujęzyczne Gimnazjum nr 48. Własnoręcznie wykonane plakaty, z informacją o dniach otwartych Naszej Szkoły, wywiesiliśmy w swoich dawnych szkołach podstawowych. Nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas szóstych.

Uczniowie klasy 1Ag


Wystawa prac plastycznych uczniów
17 stycznia 2010
Obejrzyj galerię...

Od 4 stycznia 2010r w murach Zespołu Szkół Nr 5 można obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów liceum jak i gimnazjum. Wystawa semestralna prezentuje różne techniki twórczości artystycznej naszych uczniów. Na parterze oraz pierwszym piętrze można obejrzeć witraże, rysunki, mozaiki, projekty konceptualne oraz płaskorzeźby - reliefy.

Zapraszam do oglądania
Opiekun plastyczny
Marian FąfaraX lat wrocławskich gimnazjów
4 października 2009
Obejrzyj galerię...

29 września w Rynku z okazji dziesięciolecia wrocławskich gimnazjów spotkało się 59 szkół, w tym również nasze Dwujęzyczne Gimnazjum nr 48. W ramach jubileuszu została otwarta dwutygodniowa wystawa prezentująca dorobek dziesięciu lat pracy gimnazjów wrocławskich. Ekspozycja jest również okazją do zaprezentowania specyfiki każdej szkoły, osiągnięć, najciekawszych inicjatyw, programów i działań autorskich realizowanych przez szkoły.

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dolnośląska e-szkoła” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

banner