2016/2017 05-04-2017

2016/2017
• Matematyczny Marsz na Orientację w Twardogórze – udział wzięli: Daria Podwalna 1i, Hanna Stoińska 1c, Igor Kiełbowski 1c, Michał Piałudra 1c , Alicja Klimas 2ag, Julia Klimek 2ag, Klaudia Składzień 2ag, Zbigniew Bartmański 2bg, Stanisław Kaśner 2bg, Jędrzej Szabla 2ag, Lucyna Sycz 2ag, Patrycja Tabaka 2ag. – nauczyciele odpowiedzialni: p. Elżbieta Woźniak i p. Mirosław Marcinkiewicz
• XIV Maraton Matematyczny – w kategorii gimnazjów: udział wzięli Aleksy Białończyk 2ag, Milena Pietrzyk 1bg, Aleksander Pytelewski 1ag, - opiekun konkursu p. Elżbieta Buchholz
• zDolny Ślązak Gimnazjalista część matematyczno – fizyczna – najlepszy wynik w szkole: Martyna Piskorz 1bg, uczennica  p. Elżbiety Woźniak
• Wrocławski Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów – najlepszy wynik w szkole Marek Madej 1ag – uczeń p. Elżbiety Buchholz
• Szkolny konkurs na plakat o liczbie π – nagrody: Maria Kwiecień i Wiktoria Pietrzak z 3g, Zuzanna Orzech 1bg, Margareth Ilgmann 1bg– opiekun konkursu: p. Elżbieta Woźniak
• Konkurs SUDOKU – finaliści: Zofia Kowalik 2bg, Klaudia Składzień 2ag, Maryna Bochenek 2g, Anżelika Chocianiwśka 2b,  Piotr Ciesielczuk 2c, Paweł Kaleciński 3e, Ksawery Ciesielski 3e – opiekun konkursu p. Elżbieta Struzik
• Alfik  - wyróżnienia: Adam Dreger 2c, Joanna Krysta, Zbigniew Bartmański 2bg – opiekun konkursu p. Justyna Rybak
• Kangur – czekamy na wyniki
• Gra miejska  „Śladami Kopernika” - III miejsce w kategorii gimnazjów: Milena Pietrzyk, Martyna Piskorz, Ryszrd Kazimierski. Uczniowie p. E. Wozniak.

Matematyczny Marsz na Orientację 09-10-2016

Jak co roku, w pierwszą sobotę października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Matematycznym Marszu na Orientację. W tym roku zawodyodbywały się w Twardogórze. Tym razem naszą drużynę  zasiliły odbywające praktykę studentki matematyki - panie Marcelina i Anita, które zajęły 3 miejsce w kategorii dorosłych. Mimo, iż nasi uczniowie nie zajęli punktowanych miejsc, to są zadowoleni z wyjazdu i zdecydowani wziąć udział w marszu w roku następnym.

Więcej zdjęć z zawodów: kliknij

Elżbieta Woźniak

Osiągnięcia z matematyki w roku szkolnym 2015/2016 03-09-2016

Osiągnięcia z matematyki 2015/2016

• Matematyczny Marsz na Orientację – 8 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych , zespół w składzie: Tomasz Musiał, Jakub Grabowski, Kamil Wsułek, uczniowie p. Elżbiety Struzik,
  • XIV Maraton Matematyczny – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Joanna Krysta, Aleksander Lewiński, Rafał Skwarek, Ernest Wawerek, Piotr Ząbek, Michał Szlachetko, Jakub Trzciński - opiekun konkursu p. Elżbieta Buchholz
  • zDolny Ślązak Gimnazjalista z matematyki Pascal Krajewski i Stanisław Niedźwiedź – uczestnicy II etapu, uczniowie p. Elżbiety Wożniak
  • Konkurs na plakat i wiersz o liczbie Pi – nagrody: Lucyna Sycz 1ag, Katarzyna Pogorzała 1bg , Anetta Baster 2ag, wyróżnienie Zuzanna Plechawska i Natalia Darska 3bg – opiekun konkursów: p. Elżbieta Woźniak

"Matma nie gryzie" 31-01-2015

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, w pierwszym semestrze roku 2014/2015 , uczniowie klas drugich (2D, 2E, 2F) brali udział w cyklu wykładów w ramach projektu "Matma nie gryzie". Organizatorami projektu są: Instytut matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wrocławskie Centrum Akademickie - Akademia Młodych Uczonych i Artystów. Celem projektu jest obniżenie lęku uczniów przed matematyką poprzez ukazanie jej uniwersalnego charakteru oraz stosowalności matematyki we wszystkich dziedzinach wiedzy i działalności człowieka.
Nasi uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali trzech wykładów :
"Matematyka i finanse" - Krystian Bekała
"Archimedes - uczony starożytny czy współczesny" - p. Małgorzata Mikołajczyk,
"Matematyka jako motor rozwoju myśli ludzkiej" - prof. Roman Duda

Obóz matematyczno-fizyczny 15-11-2014

W dniach 15 -19 września 2014 roku odbył się obóz matematyczno – fizyczny klasy 2i. Oprócz obowiązkowych zajęć z matematyki oraz fizyki, uczniowie brali udział w wieczornych konwersacjach z języka angielskiego. Nie zabrakło również niespodziewanych atrakcji.
W pierwszy dzień uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z grup dostała inne zadanie, które polegało na zdobyciu informacji na temat jednego z ciekawych miejsc na Górze Świętej Anny. Wieczorne prezentacje grup były nie tylko interesujące, ale i zabawne – spotkania z tubylcami dostarczyły niezapomnianych wrażeń.
Kolejnego dnia miała miejsce wieczorno – nocna gra terenowa. Dwuosobowe patrole zaopatrzone w latarkę, mapę i długopis musiały dotrzeć w jak najkrótszym czasie do zaznaczonych na mapie punktów i wykonać wszystkie zadania. Ostatnią z atrakcji okazał się spacer na górę, na której właściciel restauracji wybudował rynnę zjazdową. Prawie wszyscy skorzystali z okazji i pomknęli w dół pokrzykując radośnie :)
Na zakończenie obozu opiekunowie wyróżnili uczniów, którzy odnieśli sukcesy, zarówno w nauce jak i podczas gry terenowej.
Podsumowując - obóz był bardzo udany, zintegrował całą klasę, dał możliwość nawiązania świetnych relacji z nauczycielami, a przede wszystkim był okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu matematyki, fizyki oraz języka angielskiego.

Justyna Woźny