black_bar_new10
 
Fizyka
 
  test 16-10-2018

test

 
 
  XXII Szkolne Warsztaty Astronomiczne - rejestracja 22-08-2018

XXII SWA planowane są w dniach 3-5 października 2018r. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się do 18 września poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA.

Wasze wnioski będą rozpatrywane głównie w oparciu o ostatnie pole formularza, tj. "Uzasadnij dlaczego chcesz jechać na SWA".

Uzasadnienie powinno mieć co najmniej 1000 znaków tekstu, nie licząc spacji. W tekście możecie pisać o swoich zainteresowaniach, pasjach, czy o swoich doświadczeniach w związku z udziałem na poprzednich edycjach SWA.

Uwaga: proszę nie powtarzać uzasadnień.

 
 
  XXI Szkolne Warsztaty Astronomiczne 31-03-2018

XXI SWA planowane są w dniach 15-18 maja 2018r. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA. Czytaj więcej...

 

 
 
  Zadania powtórkowe z termodynamiki i bryły sztywnej 31-03-2018

Poniżej lista zadań z termodynamiki i bryły sztywnej:

Omówienie i odpowiedzi na pierwszej fizyce po przerwie świątecznej.

 
 
  Zadania powtórkowe z grawitacji 30-01-2018

Grawitacja - powtórka --> pobierz

 
 
  Zadania do powtórki 16-01-2018

Poniżej lista zadań z pola magnetycznego, indukcji elektromagnetcznej i prądu zmiennego:

Omówienie i odpowiedzi na pierwszej fizyce po feriach.
 

 

 
 
  Take part in the Beamline for Schools Competition 2018! 11-12-2017

Chcesz wziąć udział w naukowej przygodzie? Zgłoś się do Beamline for Schools Competition 2018! Projekt waszej grupy ma szansę na realizację w światowej klasy ośrodku jakim  jest CERN.

This competition is intended for high school students from around the world and offers to use a fully equipped beam line at the world's largest accelerator complex to run the students' proposed experiments. 

Get inspired by our new released promotion video: cern.ch/bl4sRegistrations and submissions are still open. 

Deadline for submissions is 31 March 2018.

 
 
  Obóz naukowy pod patronatem CERN. 11-12-2017

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN kolejny raz zaprasza na S'Cool LAB Summer CAMP 2018!

From 24 July to 4 August 2018, CERN will offer the second S’Cool LAB Summer CAMP for 30 high-school students from around the world. This camp offers the unique chance to explore the fascinating world of particle physics through lectures, on-site visits, hands-on workshops, and ample opportunities to interact with CERN’s scientific community. The programme will be delivered entirely in English and is open for participants aged 16 and above from around the world.

Students can find out more and apply via the CERN S’Cool LAB website until 5 February 2018.

  Gorąco zachęcam do złożenia swoich aplikacji.
  W razie pytań proszę kontaktować się z Grzegorzem Żakowiczem..
 
 
  XX SWA - termin i rejestracja 26-08-2017

XX SWA planowane są w dniach 27-29 września 2017r. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA.

Wasze wnioski będą rozpatrywane głównie w oparciu o ostatnie pole formularza, tj. "Uzasadnij dlaczego chcesz jechać na SWA".

Uzasadnienie powinno mieć co najmniej 1000 znaków tekstu, nie licząc spacji. W tekście możecie pisać o swoich zainteresowaniach, pasjach, czy o swoich doświadczeniach w związku z udziałem na poprzednich edycjach SWA.

Uwaga: proszę nie powtarzać uzasadnień.

 
 
  XIX SWA - zgłoszenia 24-02-2017

XIX SWA planowane są w dniach 25-28 kwietnia 2017. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA. Wasze wnioski będą rozpatrywane głównie w oparciu o ostatnie pole formularza, tj. "Uzasadnij dlaczego chcesz jechać na SWA" i raport  po obserwacjach wykonany na podstawie instrukcj: instrukcja - pobierz.

Uzasadnienie powinno mieć co najwyżej 1000 znaków tekstu, nie licząc spacji. W tekście możecie pisać o swoich zainteresowaniach, pasjach, czy o swoich doświadczeniach w związku udziałem na poprzednich edycjach SWA.

Lista uczestników Warsztatów zostanie ustalona po zamknięciu zapisów (po 05.04.2017). Do 5 kwietnia czekamy również na raporty obserwacyjne wykonane na podstawie instrukcji. Raporty mogą być wypełnione elektronicznie lub zeskanowane/sfotografowane i wysłane na adres e-mail: swa@astro.uni.wroc.pl.

Uzasadnienie oraz wykonanie pomiarów i dostarczenie ich pod wskazany adres jest podstawą ubiegania się o miejsce w dziewiętnastej edycji SWA.

Osoby, które wysłały zgłoszenie i formularz obserwacyjny otrzymają informację pocztą elektroniczną o tym czy zostały przyjęte na listę uczestników - po 7 kwietnia.

 
 
  Informacje z CERNu o możliwości udziału w S'Cool LAB Summer CAMP 2017 i konkursie dla uczniów. 15-11-2016

Announcing the S'Cool LAB Summer CAMP 2017!

The first S’Cool LAB Summer CAMP will take place from 23 July to 5 August 2017. Selected high school students (aged 16-19) will have the opportunity to explore the scientific universe of CERN, while acquiring new theoretical and pratical skills in physics. The programme will consist of lectures and tutorials, visits of CERN's research facilities and hands-on workshops in S'Cool LAB, as well as social events. Participation is free of charge, and CERN will cover costs for participants' travel, accommodation and meals.

Students can find out more and apply via the S'Cool LAB website (cern.ch/s-cool-lab) until 20 January 2017.

 

Proposal submission is now open for the 2017 Beamline for Schools Competition!

CERN is offering high school students from around the world the chance to create and perform a scientific experiment on a CERN accelerator beamline. In its fourth edition, the Beamline for Schools (BL4S) Competition is open to teams of at least 5 students aged 16 and up with at least one adult supervisor, or "coach".

The two winning teams (nine members and up to two adult coaches) will be invited to CERN for 10-12 days to carry out their experiments on the beamline. Other attractive prizes, such as a particle detector for the schools, are also available for highly commended teams.

Students along with their coaches can find out more and submit their proposals via the Beamline for Schools Competition website (cern.ch/BL4S) until 31 March 2017. 

 
 
  XVIII Szkone Warsztaty Astronomiczne 04-09-2016

XVIII SWA planowane są w dniach 5-7 października maja 2016. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA.Wasze wnioski będą rozpatrywane głównie w oparciu o ostatnie pole formularza, tj. "Uzasadnij dlaczego chcesz jechać na SWA".Uzasadnienie powinno mieć co najmniej 1000 znaków tekstu, nie licząc spacji. W tekście możecie pisać o swoich zainteresowaniach, pasjach, czy o swoich doświadczeniach w związku udziałem na poprzednich edycjach SWA.
 

 
Powered by CuteNews

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dolnośląska e-szkoła” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

banner