Fizyka

XX SWA - termin i rejestracja 26-08-2017

XX SWA planowane są w dniach 27-29 września 2017r. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA.

Uzasadnienie powinno mieć co najmniej 1000 znaków tekstu, nie licząc spacji. W tekście możecie pisać o swoich zainteresowaniach, pasjach, czy o swoich doświadczeniach w związku z udziałem na poprzednich edycjach SWA.

Uwaga: proszę nie powtarzać uzasadnień.

XIX SWA - zgłoszenia 24-02-2017

XIX SWA planowane są w dniach 25-28 kwietnia 2017. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA. Wasze wnioski będą rozpatrywane głównie w oparciu o ostatnie pole formularza, tj. "Uzasadnij dlaczego chcesz jechać na SWA" i raport  po obserwacjach wykonany na podstawie instrukcj: instrukcja - pobierz.

Uzasadnienie powinno mieć co najwyżej 1000 znaków tekstu, nie licząc spacji. W tekście możecie pisać o swoich zainteresowaniach, pasjach, czy o swoich doświadczeniach w związku udziałem na poprzednich edycjach SWA.

Lista uczestników Warsztatów zostanie ustalona po zamknięciu zapisów (po 05.04.2017). Do 5 kwietnia czekamy również na raporty obserwacyjne wykonane na podstawie instrukcji. Raporty mogą być wypełnione elektronicznie lub zeskanowane/sfotografowane i wysłane na adres e-mail: swa@astro.uni.wroc.pl.

Uzasadnienie oraz wykonanie pomiarów i dostarczenie ich pod wskazany adres jest podstawą ubiegania się o miejsce w dziewiętnastej edycji SWA.

Osoby, które wysłały zgłoszenie i formularz obserwacyjny otrzymają informację pocztą elektroniczną o tym czy zostały przyjęte na listę uczestników - po 7 kwietnia.

Informacje z CERNu o możliwości udziału w S'Cool LAB Summer CAMP 2017 i konkursie dla uczniów. 15-11-2016

Announcing the S'Cool LAB Summer CAMP 2017!

The first S’Cool LAB Summer CAMP will take place from 23 July to 5 August 2017. Selected high school students (aged 16-19) will have the opportunity to explore the scientific universe of CERN, while acquiring new theoretical and pratical skills in physics. The programme will consist of lectures and tutorials, visits of CERN's research facilities and hands-on workshops in S'Cool LAB, as well as social events. Participation is free of charge, and CERN will cover costs for participants' travel, accommodation and meals.

Students can find out more and apply via the S'Cool LAB website (cern.ch/s-cool-lab) until 20 January 2017.

Proposal submission is now open for the 2017 Beamline for Schools Competition!

CERN is offering high school students from around the world the chance to create and perform a scientific experiment on a CERN accelerator beamline. In its fourth edition, the Beamline for Schools (BL4S) Competition is open to teams of at least 5 students aged 16 and up with at least one adult supervisor, or "coach".

The two winning teams (nine members and up to two adult coaches) will be invited to CERN for 10-12 days to carry out their experiments on the beamline. Other attractive prizes, such as a particle detector for the schools, are also available for highly commended teams.

Students along with their coaches can find out more and submit their proposals via the Beamline for Schools Competition website (cern.ch/BL4S) until 31 March 2017.

XVIII Szkone Warsztaty Astronomiczne 04-09-2016

XVIII SWA planowane są w dniach 5-7 października maja 2016. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA.Wasze wnioski będą rozpatrywane głównie w oparciu o ostatnie pole formularza, tj. "Uzasadnij dlaczego chcesz jechać na SWA".Uzasadnienie powinno mieć co najmniej 1000 znaków tekstu, nie licząc spacji. W tekście możecie pisać o swoich zainteresowaniach, pasjach, czy o swoich doświadczeniach w związku udziałem na poprzednich edycjach SWA.