black_bar_new10
 
Warsztaty medialne

Więcej materiałów o nas znajdziesz na

www.facebook.com i www.youtube.com

Relacja z krótkiego pokazu mody ekologicznej

Autor Kacper Kochutek III F

Relacja z ostatniego dnia szkoły przed przerwą świąteczną.

Autor Kacper Kochutek III F

Relacja z charytatywnego występu kabaretu "Elita"

Autor Kacper Kochutek III F

Relacja z reaktywowanego święta ku pamięci naszego Patrona- Aleksandra Hrabiego Fredry

Autor Kacper Kochutek III F

Relacja z nadania ulicy imienia Aleksandra Fredry 2014

Autor Kacper Kochutek III F

Relacja z Dni Matematyki 2014

Autor Kacper Kochutek III F

Relacja z 25-lecia Wyborów Czerwcowych we Wrocłąwskim LO XIII 2014

Autor Kacper Kochutek III F

Wrocławskie LO XIII otrzymuje pomnik Aleksandra Fredry 2014

Autor Kacper Kochutek III F

Dzień Otwarty LO XIII 2014

Autor Kacper Kochutek III F

Spotkanie z Karolem Modzelewskim

W niedzielę, 8 czerwca, wybrałam się z koleżankami na spotkanie z Karolem Modzelewskim. Jest on profesorem nauk humanistycznych, działaczem opozycji w okresie PRL-u oraz senatorem I kadencji. Zwieńczeniem jego działalności politycznej było odznaczenie Orderem Orła Białego.

Czytaj więcej
Roberta Biedronia na debatę dotyczącą związków partnerskich zaprosiła Wszechnica Dziennikarska Liceum Ogólnokształcącego nr 13 we Wrocławiu.

Podczas debaty 17 października 2013 r. z Robertem Biedroniem spotkali się: ksiądz Wojciech Zięba, Mirosława Stachowiak-Rozecka z PiS, Wincenty Elsner z Twojego Ruchu, radca prawny Bartosz Ciążyński oraz Henryk Kalinowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego we Wrocławiu.
Dyskusji wysłuchało kilkudziesięciu licealistów. Pytali między innymi: "Czy, jeżeli ktoś nie akceptuje homoseksualizmu, to od razu musi być homofobem?" oraz: "Dlaczego Kościół Katolicki nie akceptuje homoseksualizmu?".
Ksiądz Zięba tłumaczył, że homoseksualizm według kościoła jest zachowaniem niemoralnym, natomiast członkowie Twojego Ruchu opowiadali się za wprowadzeniem regulacji prawnej dotyczącej związków partnerskich. Chodzi o kwestie dziedziczenia majątku czy też pochowania zmarłego partnera.
Pod szkołą zebrało się około 30 osób z Młodzieży Wszechpolskiej wykrzykując hasła "chłopak i dziewczyna, normalna rodzina!" czy: "Wrocław wolny od pedałów!". Jednak policja pilnująca sprawnego przebiegu debaty nie pozwoliła im wejść na teren szkoły.
Pikietę skomentował poseł Biedroń - "Wrocław zalewa coraz większa fala nienawiści, a jej źródłem są narodowcy. Nie chcę żyć w państwie, w którym jestem zwalczany za swoją orientację seksualną."
Relację filmową z debaty, przygotowaną przez Flesz TV znajdziesz tu:

Jakub Drozdowski 1A

debata

Wizyta w Biurze Prasowym UMWD

27 września 2013 r. podczas zajęć z warsztatów medialnych uczniowie klas drugich 13 LO i trzecich Gimnazjum Dwujęzycznego odwiedzili Biuro Prasowe Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Zasady organizacji współpracy z mediami i funkcjonowanie Biura przedstawili nam: Dagmara Turek-Samól, Jakub Świebocki i Magda Szott. Od Marszałka Rafała Jurkowlańca dowiedzieliśmy się m.in. w których redakcjach pracował w czasie, kiedy był dziennikarzem. Na pamiatkę sfotografowaliśmy się wspólnie w Biurze Prasowym UMWD.


Wizyta w Biurze UMWD
Zebranie

 


Gdy nauczyciel zadaje projekt, zwykle spodziewa się pogadanki lub prezentacji zrobionej w programie PowerPoint. Gdy 13 grudnia 2012 roku zamiast wcześniej wymienionych metod prezentacji, Kacper Kochutek przedstawił film w animacji poklatkowej, to zarówno nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, jak i uczniowie klasy medialnej byli zaskoczeni. Autor zrealizowanego materiału według hasła "Młodzi i Prawo" w satyrycznej formie przedstawia sposoby, których ima się grono pedagogiczne by zapobiec negatywnym zachowaniom polskiej młodzieży. Jak okreslił nauczyciel po skończonej projekcji "To jeden z najlepszych projektów i najzabawniejszych filmów, jakie ostatnio miałem okazję obejrzeć!"

 

Matma kręci się światem

 


Film został nakręcony w ramach piątej edycji konkursu "Matma mnie kręci", który od 2007 roku promuje Królową Nauk. Reżyserem, pomysłodawcą i wykonawcą materiału jest Kacper Kochutek, który mimo nie wygranej w konkursie z usmiechem wspomina " Miałem dużo zabawy z tworzeniem filmu i samym uczestnictwie w konkursie. A to się przecież liczy." Sam materiał pokazuje niezwykłe korzyści wynikające z nauki matematyki. Największym problemem okazało się udowodnienie autorstawa, lub inaczej podkreślenie braku palgiatu w zakresie podkładanych głosów poszczególnym postaciom. Głos psa był tak podobny do znanego i lubianego Sid'a z Epoki Lodowcowej, że komisja konkursowa sugerowała, iż autor wykorzystał ścieżkę dźwiękową z ww. filmu. W ostateczności udało się udowodnić, że jest to zmodulowany głos reżysera.

 

Debiut Kasi Glejzow

 

Debiut telewizyjny Kasi Glejzow, uczennicy klasy 1 F - medialnej. Studyjna rozmowa w języku angielskim ze znanym stand'uperem Jimem Williamsem.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Grupa uczennic z klasy 1F - medialnej razem z Telewizją Studencką STYK działającą na Politechnice Wrocławskiej i TVP Wrocław brała udział w Wielkiej Orkiestrze świątecznej Pomocy na jeleniogórskim Rynku. Młode dziennikarki brały udział w przygotowaniach do wejść antenowych w programie 2 TVP, poznawały tajniki transmisji telewizyjnej live, zwiedziły wóz transmisyjny oraz próbowały swoich sił jako reporterki

 

Sonda
Play this video

 

Obejrzyj galerie...

Uczennice klasy 1F- medialnej zrealizowały sondę uliczną pt. Czego nie publikować na Facebook'u

 

Telewizja Studencka STYK
Obejrzyj galerie...

Lekcje to nie tylko czas na teorie, ale i przyjazne nam zajęcia podczas których wzbogacamy swoją wiedzę, rozwijamy umiejętności i poznajemy tajniki pracy dziennikarskiej.

Zajęcia z warsztatów telewizyjnych odbywają się w naszej I F, która jest klasa medialna w Liceum Ogólnokształcącego nr XIII imienia Aleksandra Fredry we Wrocławiu. Aby poznać kulisy powstawania programów telewizyjnych, spotykamy się w Telewizji Studenckiej STYK działającej przy Politechnice Wrocławskiej. Pracujemy tam nad własnym magazynem szkolnym.

Dlaczego wybraliśmy tę właśnie klasę? Bo warsztaty telewizyjne to nie tylko sam na sam z kamerą, ale również spełnienie naszych marzeń o zawodzie dziennikarza telewizyjnego.

Anna Besz, uczennica klasy I F

 

Play this video