black_bar_new10
 
Aktualności
 
  Finał XX Konkursu Poezji Niemieckiej dla Gimnazjalistów 20-12-2016

15 grudnia 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr 4 we Wrocławiu odbył się Finał XX Konkursu Poezji Niemieckiej, w którym uczestniczyło 14 przedstawicieli wrocławskich gimnazjów.
Z dumą informujemy, że pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica naszego gimnazjum, Lucyny Sycz z klasy 2Ag. Lucyna urzekła słuchaczy oraz komisję konkursowa bardzo dojrzałą i wzruszającą interpretacją wiersza Irmeli Brender pt. „Abschied”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach językowych!
Opiekun konkursu: Danuta Lesiak
 

 
 
  Inscenizacja rozprawy karnej w Sądzie Okręgowym 18-12-2016

 

16 grudnia uczniowie klas trzecich prawniczych wzięli udział w inscenizacji rozprawy karnej w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. W rozprawie w roli obserwatora wziął udział prezes sądu p. Maciej Skórniak. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wcielili się w powierzone im rolę, kilkoro z nich już postanowiło związać swoją karierę zawodową z prawem.

 
 
  Idą święta... 18-12-2016
 
 
  Spotkanie z o. Marcinem Kowalewskim misjonarzem klaretynem. 16-12-2016

 

15 grudnia w ramach lekcji religii uczniowie naszej szkoły spotkali się z misjonarzem  o. Maciejem Kowalewskim. Zakonnik przedstawił nam działania zakonu Misjonarzy Klaretynów w dwóch afrykańskich państwach – Burkina Faso i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ojciec Maciej opowiadał o specyfice pracy misjonarskiej ale też o warunkach jakie panują na misjach.

 
 
  List gratulacyjny z Politechniki Wrocławskiej 14-12-2016
 
 
  Konkurs "Porozmawiaj z babcią, zapytaj dziadka" 14-12-2016

Ryszard Kazimierski uczeń klasy 1 b gimnazjum został laureatem pierwszego etapu konkursu " Porozmawiaj z babcią, zapytaj dziadka" organizowanego przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu i Gazetę Wrocławska.
Gratulujemy.

 
 
  Edukacja w Miejscach Pamięci - Kraków, Auschwitz 11-12-2016

 

Od kilku lat nasze Liceum bierze udział w projekcie edukacyjnym zaproponowanym przez Urząd Miasta. Projekt zakłada odwiedzenie miejsc ważnych dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz obozu zagłady. Jest to wspaniały projekt, który przybliża uczniom nasze bogactwo narodowe i uczy o Holokaście.
Klasy 2g i 2i wzięły udział w wyjeździe do Krakowa i Auschwitz. W ramach projektu zwiedziliśmy w Krakowie Fabrykę Oskara Schindlera, Wawel z grobami królewskimi i Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Towarzyszący nam przewodnik przepięknie przeprowadził Nas przez niuanse historyczne i architektoniczne wzbogacone o anegdotki krakowskie. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy w sercu krakowskiego Rynku.
Drugi dzień pobytu był poświęcony zwiedzaniu obozu Auschwitz- Birkenau. Przewodnicy wprowadzili uczniów w zagadnienie Holocaustu ukazując machinę śmierci w obu obozach. Wizualizacja bestialskiej polityki hitlerowców wobec więźniów, jak zawsze, bardzo wpływa na młodych ludzi. Wzruszenie, częste chwile ciszy, zaduma najczęściej Nam towarzyszyły podczas 3,5 godzinnego wykładu i zwiedzania.  
 Bardzo dziękujemy uczniom za dojrzałą postawę.
 Opiekunowie: Anna Pandura, Katarzyna Ochodek, Agnieszka Sobańska, Iwona Szubert
 

 
 
  Erasmus+ w Centrum Historii Zajezdnia 11-12-2016

30 listopada grupa Erasmus+ zwiedzilła Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej i wystawę dot. historii XX-wiecznego Wrocławia. Czytaj...

 
 
  Dolnośląski Konkurs Literacki "O Złote Pióro" 11-12-2016

8 grudnia, w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Dolnośląskim Konkursie Literackim "O Złote Pióro".Wyróżnienie w tym konkursie,podobnie jak w zeszlym roku, otrzymała Lucyna Rerak z klasy 2b, uczennica p. Dominiki Wieczorek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 
  Szkolny Poliglota 07-12-2016

PODSUMOWANIE KONKURSU "SZKOLNY POLIGLOTA " - ETAP SZKOLNY
Do kolejnego etapu przechodzą trzy osoby z najwyższymi wynikami: Jonasz Wiewiór, Maksymilian Feruga , AnnaFirgolska, Gratulujemy świetnych wyników i trzymamy kciuki za sukces na kolejnym etapie konkursu.
Beata Wers

 
 
  Teatr brytyjski na wielkim ekranie 07-12-2016

W ramach projektu TEATR BRYTYJSKI NA WIELKIM EKRANIE uczniowie klas trzecich obejrzeli sztukę "The Audience" z Helen Mirren w roli głównej. Fantastyczny scenariusz, charakteryzacja i - oczywiście - doskonała gra aktorska, to w skrócie nasze reakcje po trwającym 3 godziny pokazie. To był bardzo udany wieczór.
Beata Wers

 
 
  Etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów 06-12-2016

Z ogromną satysfakcją informujemy, że 45 uczniów naszego Gimnazjum Dwujęzycznego zostało zakwalifikowanych do etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów naszego gimnazjum.  Świadczy o tym rekordowa liczba uczestników etapu szkolnego. W tym roku szkolnym zgłosiło się pond 60 uczestników. Pierwszy etap konkursu odbył się 18 listopada w auli naszej szkoły, a kolejny będzie miał miejsce 5 stycznia 2017 w LO nr 6 przy ul. Hutniczej. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na finał do Instytutu Goethego w Warszawie, gdzie Komitet Główny wyłoni laureatów XV edycji konkursu. 
Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom z naszego gimnazjum i liczymy na ich udział w finale.
Opiekun konkursu: Danuta Lesiak

 
 
  Wizyta uczniów 13 LO w WSOWL 04-12-2016

 

28 listopada uczniowie klas pierwszych liceum (1c, 1h, 1i) odwiedzili Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu z okazji Dnia Podchorążego.
Noc Podchorążego to święto obchodzone w Wojsku Polskim 29 listopada. Ustanowione na pamiątkę wydarzeń z 1830 roku, kiedy podoficerowie Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie rozpoczęli akcję powstańczą atakiem na Belweder – siedzibę rosyjskiego dowódcy Armii Polskiej wielkiego księcia Konstantego Pawłowicza Romanowa, rozpoczynając tym samym powstanie listopadowe.
W ramach obchodów święta podchorążego uczelnia zorganizowała dzień otwarty, podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną jak również mogli obserwować dynamiczne pokazy działań taktycznych i sprzęt na jakim szkolą się podchorążowie. Uczniowie korzystali również ze strzelnicy zorganizowanej przez studentów WSOWL, ćwiczeń i pokazów na sali gimnastycznej.  Nasza wizyta zakończyła się wojskową grochówką.
 

 
 
  Warsztaty ceramiczne w Starej Piekarni 26-11-2016

 

24 listopada uczniowie klasy 3ag uczestniczyli w warsztatach ceramicznych w Starej Piekarni. Powstały piękne, świąteczne anioły, które teraz czekają na wyschnięcie, wypalenie i szkliwienie. Za jakiś czas ponownie trafią do naszych uczniów.
Organizator warsztatów: Anna Kuszczyńska
Opiekun: Maria Frank-Banaszewska

 
 
  Przygotowania do rozprawy karnej 26-11-2016

W dniu 25 listopada uczniowie klas trzecich prawniczych wzięli udział w próbie rozprawy karnej, którą mają przeprowadzić w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w grudniu. Próba odbyła się w oparciu o scenariusz i pod opieką p. Pawła Pośpiecha sędziego karnisty.
Przygotowywana rozprawa jest zwieńczeniem dwuletniej pracy, w ramach której nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez prawników różnej specjalności oraz obserwowali rozprawy karne w Sądzie Okręgowym.
Beata Wers

 
 
  Nowy numer Szlifu 26-11-2016

Jest już dostępny grudniowy numer Szlifu. Miłej lektury. Czytaj...

 
 
  Wymiana z Westerstede 16 - 24 październik 2016r. 26-11-2016

 

Projekt poświęcony problematyce uchodźców
W niedziele 16 października ok. 22:00 wyjechaliśmy z Wrocławia. Zgodnie z planem ok. godziny 9:00 dojechaliśmy do Westerstede gdzie czekali na nasi Niemieccy partnerzy z przygotowanym w szkole śniadaniem. Po wspólnym posiłku udaliśmy się do domów, by poznać nasze „nowe” rodziny i chwilę odpocząć. Po południu wróciliśmy do szkoły na zajęcia integracyjne. Następnego dnia udaliśmy się do Bremerhaven , gdzie odwiedziliśmy Niemieckie Centrum Emigracji, ponieważ to właśnie emigracja była tematem przewodnim naszego wyjazdu. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do Oldenburga. Tam zostaliśmy podzieleni na grupy polsko-niemieckie i dostaliśmy instrukcje dotyczące gry miejskiej, której celem była wymiana paczki chusteczek na coś ciekawego. Musieliśmy rozmawiać z ludźmi na ulicach, w sklepach i kawiarniach. Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnym ognisku u jednej z niemieckich uczennic. Trzeciego dnia pojechaliśmy  do Hanoweru. Południe spędziliśmy na wspólnym zwiedzaniu miasta. Następnego dnia udaliśmy się na spotkanie z panią poseł Doris Schröder-Kopf, polityk należącą do SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec), która opowiedziała nam o problemie imigrantów w Dolnej Saksonii. Mieliśmy także okazję zobaczyć parlament Dolnej Saksonii i poznać jego zasady funkcjonowania. W piątek spotkaliśmy się w szkole na zajęciach podsumowujących, podczas których przygotowaliśmy plakaty o naszym spotkaniu, o tym co przeżyliśmy i czego się nauczyliśmy. W trakcie zajęć  przygotowano dla nas niespodziankę- spotkanie z uchodźcami z Syrii, którzy opowiedzieli, o tym dlaczego zdecydowali się opuścić swoją ojczyznę i jak trafili do Niemiec. Tego samego dnia wieczorem razem z nauczycielami i rodzicami naszych partnerów spotkaliśmy się na pożegnalnym grillu, podczas którego prezentowaliśmy efekty gry miejskiej i wybrany został zwycięzca. Sobotę spędziliśmy z rodzinami. W niedziele po tygodniu pełnym wrażeń ok. godziny 16:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wrocławia.  Wszyscy będziemy bardzo miło wspominać czas spędzony na wymianie i z niecierpliwością czekamy na przyjazd naszych partnerów do Polski.
Daria Podwalna 1i

 
 
  Dzień Życzliwości 24-11-2016
 
 
  Edukacja w Miejscach Pamięci - Łambinowice 24-11-2016

 

16 listopada w ramach projektu „Edukacja w Miejscach Pamięci” klasa 2bg uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach (d. Lamsdorf). Zajęcia rozpoczęły się prezentacją oraz filmem, które przybliżyły nam historię tego niezwykłego, i chyba nadal mało znanego miejsca. Poznaliśmy więc początki obozu jenieckiego powstałego podczas wojny prusko -francuskiej z lat 1870-1871, jego rozbudowę w czasie I wojny światowej, rolę, jaką pełnił w okresie międzywojennym oraz pełną tragicznych zdarzeń historię podczas II wojny światowej. Dużym zaskoczeniem była dla nas informacja, że w czasie II wojny był to największy w Europie obóz jeniecki. Funkcje obozu nie ustały wraz z zakończeniem II wojny. To to pełne cierpień i ludzkich dramatów miejsce było również obozem przejściowym dla przesiedlanych Niemców.

Po obejrzeniu filmu i prezentacji ruszyliśmy wraz z przewodnikiem zwiedzać wystawy. Zachowane źródła poruszały nas jeszcze bardziej. Dopełnieniem lekcji muzealnej był przejazd do miejsc wiecznego spoczynku zmarłych jeńców. Cmentarz, na którym stoi ponad 6 tys. krzyży na grobach zmarłych jeńców z czasów I wojny światowej i wspólna mogiła 40 tys. jeńców radzieckich z II wojny światowej wywołały w nas głęboką zadumę.

Po kilku godzinach pobytu w Muzeum Jeńców Wojennych ruszyliśmy w kierunku Góry św. Anny. Po ciepłym posiłku w Domu Pielgrzyma nadszedł czas na kolejną porcję historii… Pomnik Czynu Powstańczego był okazją do poznania dziejów zmagań o włączenie Śląska do Polski po I wojnie światowej.

Niestety, czas nas naglił i nie wszystko, co przyciągało naszą uwagę, mogliśmy zwiedzić, dlatego na pewno tam jeszcze wrócimy…

 
 
  Facebook LO Nr XIII 20-11-2016

Zapraszamy na facebookowy profil LO Nr XIII.

 

 

 

 

 

 
 
  Erasmus+ w Pawilonie Czterech Kopuł 17-11-2016

 

15.11, w ramach programu Erasmus+, zwiedziliśmy Pawilon Czterech Kopuł gdzie, oprócz obejrzenia wystawy, mogliśmy wysłuchać wykładu połączonego z prezentacją nt architektury Pawilonu. Interesuje nas to szczególnie, gdyż tegorocznym tematem naszej międzynarodowej współpracy jest architektura i jej dostosowanie do potrzeb miast przyszłości. Zajęcia były bardzo ciekawe, a nasza przewodniczka okazała się być osobą o ogromnej wiedzy, pełną pasji. Za ciekawą podróż do Wrocławia początku XX wieku serdecznie dziękujemy!

 
 
  Konkurs "Wrocław w 60 sekund" 17-11-2016

We wrześniu Gazeta Wrocławska ogłosiła konkurs dla filmowców- amatorów

"Wrocław w 60 sekund”.

Jędrzej Koszyka i Julia Porczyńska z klasy II d zajęli II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
 
  Radosna Parada Niepodległości 2016 16-11-2016

 

11. 11. 2016 roku uczniowie Gimnazjum nr 48 i Liceum nr XIII, jak co roku, wzięli udział w Radosnej Paradzie Niepodległości.  Przygotowania do Parady trwały ponad tydzień: nasi uczniowie byli poprzebierani za szlachtę polską,  legionistów Józefa Piłsudskiego, robotników poznańskich, powstańców warszawskich, duchownych, którzy wspierali polskie dążenia niepodległościowe i stoczniowców. W tegorocznej Paradzie chcieliśmy też upamiętnić Wrocławian i ich wkład w kulturę polską.
Szkołę na ulicach Wrocławia reprezentowało prawie 100 uczniów, nie tylko barwnie przebranych, ale też niosących liczne transparenty, flagi oraz śpiewających patriotyczne pieśni. Nie zabrakło Roty, Murów i I Brygady.
Wszystkim bardzo się podobał kolorowy korowód. Dlatego z zapartym tchem czekaliśmy na ogłoszenie wyników, które szkoły zostały wyróżnione przez jury...


I MIEJSCE W RADOSNEJ PARADZIE NIEPODLEGŁOŚCI ZDOBYŁO
GIMNAZJUM NR 48 i LICEUM NR XIII.


Uczniom klas: 1ag, 1bg, 2ag, 2bg, 3ag, 2b, 2d i 2 f bardzo dziękujemy za ciężką pracę i godne reprezentowanie naszej szkoły w tym szczególnym dniu.
    Opiekunowie i organizatorzy
   Alicja Włoczka, Anna Kuszczyńska, Anna Pandura, Mirosław Marcinkiewicz

 
 
  Stypendium Samorządu Wrocławia dla Anny Firgolskiej 16-11-2016

Anna Firgolska- uczennica klasy 3 a otrzymała, w ramach uczniowskiego programu stypendialnego, stypendium Samorządu Wrocławia.

Ania w roku szkolnym 2015/2016 odniosła wiele sukcesów:

-  zdobyła tytuł laureata w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

-  zajęła III miejsce w konkursie Wrocławski Licealista

- została finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej

    GRATULUJEMY

 
 
  Projekt Artystyczny w Westerstede 09-11-2016

Po długiej podróży, dnia 17 października około godziny 9.00 dojechaliśmy do Westerstede. Z radością przywitaliśmy się z naszymi niemieckimi partnerami. Po południu zebraliśmy się w szkole i przedstawiono nam plany na ten tydzień. Na początek była gra miejska. Ponad godzinę spacerowaliśmy po mieście Westerstede i rozwiązywaliśmy zadania. Drugiego dnia rano udaliśmy się do pięknego portowego miasta Emden. Poszliśmy tam do muzeum, gdzie oglądaliśmy dzieła norweskich artystów. Wykonywaliśmy również prace związane z projektem „Heimat”, czyli ojczyzna. Po zakończeniu zajęć mieliśmy czas na zwiedzanie miasta. Po południu wróciliśmy do Westerstede. Następnego dnia spotkaliśmy się z artystką Iwoną Frankulewską. Opowiadała nam o tym, jak przeprowadziła się z Wrocławia do Westerstede, o jej studiach i karierze w Niemczech. Następnie udaliśmy się do jej galerii, gdzie wykonywaliśmy tradycyjne ozdoby świąteczne. Około godziny 12.00 pojechaliśmy do oddalonego o 20km Oldenburga. Zjedliśmy obiad w uniwersyteckiej stołówce, a później zostały wyjaśnione zasady gry miejskiej. Polegała ona na wymienianiu poszczególnych rzeczy na coraz to ciekawsze i droższe. Zaczynając np. od przeterminowanej puszcze z zieloną fasolką, kończąc na opiekaczu do steków czy niani elektronicznej. Czwartego dnia pojechaliśmy autokarem do Hamburga. Po południu zwiedzaliśmy to duże portowe miasto, a następnego dnia udaliśmy się na rejs statkiem po rzece Alster. Po południu wróciliśmy do Westerstede, a następnie do naszych niemieckich domów. Dzień szósty był dniem rodzinnym. Do godziny 19 byliśmy pod opieką rodziców naszych wymienników. Mieliśmy zapewnione przez nich różne atrakcje. Wieczorem spotkaliśmy się na grillu jednej niemieckich uczennic. Zorganizowała ona pożegnalnego grilla w swoim ogrodzie.  Było bardzo sympatycznie i dobrze się bawiliśmy. Ostatniego dnia pakowaliśmy nasze walizki i spędzaliśmy czas z rodzinami. Zjedliśmy obiad i korzystaliśmy z ostatnich chwil z naszymi partnerami. O 15.30 zebraliśmy się pod szkołą. Wszyscy się pożegnaliśmy. Panowała smutna atmosfera, nikt nie lubi pożegnań. Około godziny 16. Opuściliśmy Westerstede i udaliśmy się do Wrocławia. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z wymiany, naszym zdaniem była ona jedną z ciekawszych. Nie możemy się doczekać rewizyty naszych partnerów w Polsce.

Julia Durzyńska i Kacper Łabentowicz (2ag)

Opiekunowie wymiany Maria Frank-Banaszewska i Anna Kuszczyńska

 
 
  Swoją pasją i talentem dzieli się nasz uczeń - Jonasz Wiewiór 08-11-2016

 

 
 
  Było, minęło.... Tallinn, Ryga, Wilno 06-11-2016

W dniach 26-30 października 2016 r. młodzież z naszej szkoły brała udział w wyjeździe edukacyjnym do stolic Estonii, Łotwy i Litwy. Pierwszy raz wybraliśmy ten kierunek zwiedzania i nie zawiedliśmy się. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Tallinna, który przepięknie usytuowany nad zatoką, zachwycił nas Starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Średniowieczne duńskie miasto, otoczone murami, z pięknymi kamienicami i wąskimi uliczkami tworzą razem wspaniałą atmosferę do zwiedzania, mimo jesiennej pogody.

            Tallinn to miasto zachwycające. Monumentalny sobór św. Aleksandra Newskiego, sąsiaduje ze skromnym, ale za to różowym pałacem prezydenckim, który jest dla nas na wyciągnięcie ręki. Tuż za rogiem możemy zwiedzić świątynię luterańską, a panoramę miasta podziwiać z wieży kościoła św. Olafa. Jak nie zachwycać się tym miastem... skoro w nim ma początek najważniejsze lekarstwo na świecie. To w tallińskiej aptece, już w 1422 roku, została opracowana receptura lekartswa na „złamane serce”, które obecnie możemy posmakować w każdej kawiarence. My teraz też  po pobycie w Tallinie wiemy, że marcepan- lekarstwo leczy wszystkie smutki, o czym mogliśmy się przekonać podczas pobytu w najstarszej ( podobno) marcepanowej cukierni.

            Następny dzień to Ryga nad Dźwiną. Przywitała nas chłodno, wietrznie i deszczowo. Jednak te mankamenty pogody sprawiły, że jako jedna z nielicznych grup zwiedzających, mogliśmy z bliska podziwiać zaułki ryskiej Starówki.  Bo prawdą jest, by poznać uroki łotewskiej stolicy, to trzeba po niej po prostu pochodzić.  Największe wrażenie sprawia Pomnik Wolności z trzema gwiazdami, Dom Czarnogłowych, kamieniczki Trzej Bracia oraz kościoły św. Piotra i św. Jakuba. Jednak by poczuć klimat Rygi trzeba koniecznie również wsłuchać się w miejskie anegdotki i legendy. Bez nich nie zrozumiemy, że Łotysze to naród z poczuciem humoru, przedsiębiorczy i bardzo uparty, a takich refleksji dostarczy nam chociażby historia dzwonu w kościele św. Jakuba czy historia kamienicy z czarnym kotem.

            Wilno, miasto litewskie i polskie w jednym. W stolicy Litwy zwiedzanie miało inny charakter. Przede wszystkim odwiedziliśmy miejsca związane z polską kulturą i historią. Każdy z nas zachwycił się jezuicką Akademią powstałą w czasach Stefana Batorego, z wypiekami na twarzy słuchaliśmy krótkiego wykładu w Muzeum Adama Mickiewicza, podziwialiśmy panoramę miasta ze wzgórza Giedymina, modliliśmy się przed obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, by na zakończenie dnia odwiedzić grób z sercem Józefa Piłsudskiego. Przez cały nasz krótki pobyt toczyliśmy rozmowy z panią przewodnik na tematy sporów polsko- litewskich, obrazu Polaków w oczach Litwinów.

            Nie można nie wspomnieć, że dodatkową atrakcją były regionalne potrawy, których staraliśmy się spróbować w każdym kraju. Zupa z łosia, cepeliny, kołduny, solanka przypadły nam do gustu... tylko chyba nie znalazł się wśród nas żaden chętny by spróbować przysmaku i Estończyków i Litwinów, czyli wędzone świńskie uszy. A jak taki był, to mówimy SMACZNEGO  dla naszego najodważniejszego uczestnika wyjazdu.

                                                                                              Anna Pandura

 
 
  Dzień Patrona Szkoły 26-10-2016

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej był w tym roku obchodzony razem z Dniem Patrona Szkoły, hrabiego Aleksandra Fredry. Za wyjątkiem maturzystów zebrali się uczniowie gimnazjum i liceum, by wspólnie uczcić znanego wszystkim komediopisarza. Klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach: od inscenizacji sparafrazowanych bajek mistrza, przez quiz na temat jego życia, po plakaty, a nawet bukiety na jego cześć. Wszyscy uczniowie byli oceniani za pomysłowe i nawiązujące do twórczości Fredry stroje.

 

Szanowne jury wyłoniło zwycięzców tej rywalizacji. Ranking w liceum wygląda następująco:

  I miejsce – klasa 2h

  II miejsce – klasa 2f

  III miejsce – klasa 2b

Jeśli chodzi o gimnazjum, zwycięzcy to:

   I miejsce – 1ag

   II miejsce – 2bg

   III miejsce – 3ag

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników składają: dyrekcja, organizatorzy obchodów święta, wychowawcy oraz wszyscy nauczyciele. Dziękujemy za wasze zaangażowanie, pomysłowość, udział całych klas. Wszyscy byliście rewelacyjni!

 

Klasa 2bg śpiewa hymn szkoły

 
 
  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM 22-10-2016

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM W JĘZYKU ANGIELSKIM dla uczniów szkół gimnazjalnych we Wrocławiu. Termin zgłoszenia szkół – 30.11.2016 r.

Organizatorzy: Agnieszka Sołodyna i Magdalena Janik

Regulamin

Załącznik 1

Załącznik 2

Zgłoszenie

 
 
  Tematy projektów gimnazjalnych 2016/2017 20-10-2016

 Dostępne są już uaktualnione tematy projektów gimnazjalnych na rok 2016/2107. Pobierz

 

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 Starsze >>

Powered by CuteNews

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dolnośląska e-szkoła” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

banner