black_bar_new10
 
Aktualności
 
  Wielki sukces naszych gimnazjalistów! 20-12-2017

   Nasi gimnazjaliści już nas przyzwyczaili, że co roku znajdują się w finale, bądź są laureatami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, ale takiego sukcesu jeszcze nie było: w konkursie z języka niemieckiego o miejsce w finale walczyło aż 18 osób, z tego do finału, na 42 osoby z całego województwa, zakwalifikowało aż 9 uczniów z naszej szkoły!.Halina Cetera 3Ag, Oskar Lipiec 3 Ag, Klemens Feruga 2Bg, Margreth Ilgmann 2Bg, Paula Guz 2Bg, Ingrid Sawzdargo 3Bg, Ines Sawzdargo 3Bg, Marcelina Wojciak 3Bg i Marta Jackowska: już w tej chwili ogromnie wam gratulujemy sukcesu i trzymamy mocno kciuki za finał.    

 
 
  Kiermasz świateczny 15-12-2017

W czwartek przed wywiadówkami zespół Erasmus+ wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizował kiermasz świąteczny, czytaj...

 
 
  Międzyszkolny Konkurs Translatorski 15-12-2017

Sukces uczennic naszego liceum w Międzyszkolnym Konkursie Translatorskim.
Zwyciężczynią tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego, organizowanego przez LO Nr 12 we Wrocławiu, została uczennica klasy 2H Aleksandra Jaworska. Trzecie miejsce zdobyła Adelheid Ilgmann, również uczennica klasy 2H. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z ambitnym zadaniem, jakim było dokonanie przekładu wiersza poety niemieckojęzycznego na język polski i wiersza poety polskiego na język niemiecki. W tym roku szkolnym były to utwory: „Przedśpiew” Leopolda Staffa i „Schmetterling” Nelly Sachs. 
Obie laureatki zostały uhonorowane nagrodami podczas uroczystej Gali Finałowej dnia 4.12.2017r.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom talentu translatorskiego i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie!
Opiekunka konkursu: Danuta Lesiak

 

 
 
 
 
  Podziękowanie 13-12-2017
 
 
 
 
  zDolny Ślązak Gimnazjalista 2017/2018 11-12-2017

Do finału konkursu z przedmiotów humanistycznych awansowało dwoje uczniów Gimnazjum nr 48:
Halina Cetera z klasy 3a z języka polskiego i historii
Marek Madej z 2 ag z języka polskiego.
Gratulujemy.
 

 
 
 
  Stypendium Rady Powiatu Wrocławskiego 11-12-2017

Jonasz Wiewiór, uczeń klasy 3c, jest wybitnym młodym muzykiem i twórcą animacji. Za swoje wszechstronne zainteresowania i twórczość został nagrodzony na wielu konkursach międzynarodowych. Również został doceniony przez władze Wrocławia, które w roku 2017 przyznały mu stypendia: Prezydenta Wrocławia i Rady Powiatu Wrocławskiego.
Jonasz, przyjmij ogromne gratulacje od dyrekcji szkoły, wychowawcy, nauczycieli i koleżanek i kolegów.
 

 
 
 
  Kamil Bednarek dla Mai Klucznik 06-12-2017

3 Grudnia w Klubie Zaklęte Rewiry odbył się charytatywny koncert "Kamil Bednarek dla Mai Klucznik" czytaj...

 
 
  STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW 06-12-2017

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Państwem informacją, że Joanna Krysta, uczennica klasy 3 d ( profil ekonomiczny) otrzymała STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW.
Jest to wielki zaszczyt i wyróżnienie, które pozwoli Asi pomyślnie realizować swoje plany związane z własnym rozwojem i odnosić dalsze sukcesy.
W imieniu Dyrekcji szkoły, wychowawcy, nauczycieli i koleżanek i kolegów
 GRATULUJEMY!!!

 
 
 
  Sukces w Radosnej Paradzie Niepodległości 01-12-2017

11 listopada 2017 roku Trzynastkowicze ( uczniowie Gim. nr 48 i LO XIII) godnie reprezentowali szkołę w Radosnej Paradzie Niepodległości. Nasz barwny korowód został dostrzeżony przez Jury konkursowe, które przyznało nam III miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo nas cieszy sukces i podziękowania skierowane do uczniów od prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Za rok, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, też Tam będziemy.

 
 
 
  Edukacja w miejscach Pamięci 01-12-2017

 

Od kilku lat nasze Liceum bierze udział w projekcie edukacyjnym zaproponowanym przez Urząd Miasta. Projekt zakłada odwiedzenie miejsc ważnych dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz obozu zagłady. Jest to wspaniały projekt, który przybliża uczniom nasze bogactwo narodowe i uczy o Holokaście.
Klasy 2a i 2g wzięły udział w wyjeździe do Krakowa i Auschwitz. W ramach projektu zwiedziliśmy w Krakowie Fabrykę Oskara Schindlera, Wawel z grobami królewskimi i Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Rynek i Nową Hutę. Towarzyszący nam przewodnik przepięknie przeprowadził Nas przez niuanse historyczne i architektoniczne wzbogacone o anegdotki krakowskie. 
Drugi dzień pobytu był poświęcony zwiedzaniu obozu Auschwitz- Birkenau. Przewodnicy wprowadzili uczniów w zagadnienie Holocaustu ukazując machinę śmierci w obu obozach. Wizualizacja bestialskiej polityki hitlerowców wobec więźniów, jak zawsze, bardzo wpływa na młodych ludzi. Wzruszenie, częste chwile ciszy, zaduma najczęściej Nam towarzyszyły podczas 3,5 godzinnego wykładu i zwiedzania.  
 Bardzo dziękujemy uczniom za dojrzałą postawę.
 Opiekunowie: Anna Pandura, Katarzyna Stefanowicz, Agnieszka Macińska- Drążek i Dominika Wieczorek.

 

 
 
  Dni historii 27-11-2017

W dniach 27-30 listopada br. odbędą się w szkole Dni historii pod hasłem "Historia jest teraz". Celem warsztatów i wykładów jest przybliżenie uczniom różnych aspektów badań historycznych oraz promocja historii. Przede wszystkim chodzi zaś o to, by uświadomić uczniom, że historia to nie wiedza zawarta w podręcznikach, ale że jest ona wszechobecna i dotyka nas codziennie.
27.11 (poniedziałek) dr B. Kuświk z Instytutu Śląskiego wygłosi wykład p.t. "Historia w przestrzeni publicznej".
28.11 (wtorek) M. Gadowicz z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu wygłosi wykład p.t.: "Muzyką w system. Kontrkultura wobec władz PRL".
29.11 (środa) dr K. Dworaczek oraz Ł. Sołtysik z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu przeprowadzą "Warsztaty w oparciu o fragmenty relacji. Wstęp na temat oral history"
30.11 dr T. Skonieczny z Fundacji "Krzyżowa" przeprowadzi wykład p.t. "Instytucjonalizacja pamięci".
1.12 dr K. Bock-Matuszyk z Centrum Historii Zajezdnia przeprowadzi wykład p.t. "Od Breslau do Wrocławia. Powojenna historia miasta".
Organizatorem wydarzenia jest nauczyciel historii Agnieszka Subik

 
 
  Nowy Szlif 22-11-2017

Nowy numer Szlifu. Czytaj...

 
 
 
  Edukacyjna Wartość Dodana 17-11-2017

Jesteśmy dumni z Naszych maturzystów!

Edukacyjna Wartość Dodana (czyli EWD) to metoda pomiaru jakości nauczania i postępów w nauce. Jej miarą jest porównanie indywidualnych wyników z egzaminu gimnazjalnego z egzaminem maturalnym, co pozwala ocenić ewaluację pracy liceum, czyli określić postęp w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Najnowszy raport z punktacją EWD obejmuje wyniki matur z trzech ostatnich lat: 2015-2017.

 

 
 
  Radosna Parada Niepodległości 13-11-2017

 

11 listopada 2017 roku uczniowie Gimnazjum nr 48 i Liceum nr XIII, jak co roku, wzięli udział w Radosnej Paradzie Niepodległości.  Przygotowania do Parady trwały ponad 2 tygodnie: nasi uczniowie byli poprzebierani za szlachtę polską,  legionistów Józefa Piłsudskiego i sanitariuszki. W tegorocznej Paradzie chcieliśmy też upamiętnić patrona naszej szkoły Aleksandra Fredrę, którego wszyscy znają jako wybitnego autora komedii i bajek. My przypomnieliśmy, że hrabia Fredro był żołnierzem armii napoleońskiej, uhonorowanym orderem Virtuti Militarii i francuską Legią Honorową. Wszystkim bardzo się podobał kolorowy korowód. Dlatego z zapartym tchem czekaliśmy na ogłoszenie wyników, które szkoły zostały wyróżnione przez jury...

III MIEJSCE W RADOSNEJ PARADZIE NIEPODLEGŁOŚCI ZDOBYŁO
GIMNAZJUM NR 48 i LICEUM NR XIII.

Uczniom klas: 2ag, 2bg, 3ag, 3bg, 1a, 1g, 1 e,  2a, 2g, 3b i 3 d bardzo dziękujemy za ciężką pracę i godne reprezentowanie naszej szkoły w tym szczególnym dniu.
Opiekunowie i organizatorzy
  Małgorzata Wiater- Mohr,  Alicja Włoczka, Anna Kuszczyńska, Anna Pandura, Mirosław Marcinkiewicz

 
 
  Międzyszkolny Konkurs Czytania w Języku Niemieckim 09-11-2017

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4 - 7 szkół podstawowych do udziału w IV Międzyszkolnym Konkursie Czytania w Języku Niemieckim. Tegoroczna edycja konkursu obejmować będzie bajki XIX-wiecznego pisarza, Ludwika Bechsteina. Konkurs ten ma na celu kształcenie umiejętności poprawnej wymowy w języku obcym, a także propagowanie wiedzy o kulturze naszego najbliższego sąsiada. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Zaproszenie

Regulamin

Karta zgłoszenia

 
 
  Warsztaty we Wrocławskiej Szkole Filmowej 08-11-2017

 

Dnia 20 października klasy 1a i 2a profilu medialnego Liceum Ogólnokształcącego nr XIII wzięły udział w warsztatach we Wrocławskiej Szkole Filmowej ,,Mastershot’’ mieszczącej się przy ulicy Wystawowej 1 .Zajęcia były prowadzone przez tamtejszych studentów drugiego roku oraz dyrektora i założyciela, którym jest Janusz Pukaluk. Warsztaty trwały od 13:30 do 16:30. W tym czasie  uczniowie pogłębiali swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat filmu, dźwięku, montażu oraz oświetlenia. W trakcie zajęć odbył się również casting do filmu jednego z naszych uczniów. Prawdopodobnie było to pierwsze i nieostatnie wspólne spotkanie.

 
 
  Spotkanie z Małgorzatą Wrdą 28-10-2017
 

9 października gościła w naszej szkole znana pisarka, Małgorzata Warda, zwana „polską Jodi Picoult”. Spotkanie poprowadziła pani Agnieszka Gil, także pisarka, mama jednego z naszych uczniów.
Małgorzata Warda, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, rzeźbiarka i malarka, jest autorką wielu powieści, zarówno dla dorosłych jak i dla młodzieży. Do najbardziej znanych jej książek należą: „Miasto z Lodu”, „Nikt nie widział, nikt nie słyszał, „Dziewczynka, która wiedziała zbyt wiele”, Jak oddech”, „Ta, którą znam”, „Najpiękniejsza na niebie”, Nie ma powodu, by płakać”, „Ominąć Paryż”, „5  sekund do Io”.
 

 
 
  Nowy projekt Erasmus+ 25-10-2017

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszył nowy projekt unijny Erasmus+. Dwuletnia edycja jest zatytułowana: czytaj...

 
 
  Nowy Szlif 25-10-2017

Nowy numer Szlifu. Czytaj...

 
 
  Uczeń naszego liceum zakłada start_up. 18-10-2017

Tomasz Wojciechowski to 18-latek, któremu nie brakuje pasji. A konkretnie pasji do biznesu. Jeszcze uczeń liceum, ale już myśli o własnej firmie (fragment artykułu). Czytaj...

 
 
  Dzień Patrona Szkoły 11-10-2017
 
 
  Wrocławski Program Wspierania Uzdolnionych 11-10-2017

 

26 września 2017 r. trzy uczennice naszej szkoły dołączyły do grona uzdolnionych Dolnoślązaków. Uczestniczyły w gali wręczenia stypendiów Samorządu Wrocławia,  w ramach WROCŁAWSKIEGO PROGRAMU WSPIERANIA UZDOLNIONYCH - PROMOVERE TALENTA i odebrały nagrody. Laureatkami zostały: Wiktoria Oprzędek, Martyna Piskorz i Ola Jaworska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 
  OLIMPIADY I KONKURSY Z WOS-U W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 27-09-2017

Informacje o Konkursach i Olimpiadach z Wiedzy o społeczeństwie w zakładce przedmioty WOS.

 
 
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 01-09-2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września w auli o godz. 8.00 dla klas pierwszych liceum, uczniowie pozostałych klas spotykają się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych klasach o godz. 9.00.

Sale

 
 
  XX Szkolne Warsztaty Astronomiczne - termin i rejestracja 26-08-2017

XX SWA planowane są w dniach 27-29 września 2017 r. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach podczas SWA prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie SWA. Czytaj więcej...

 

 

 

 

 
 
  Film promujący Liceum Ogólnokształcace Nr XIII 04-07-2017
 
 
  Zakończenie roku szkolnego 2016 - 2017 04-07-2017

Fotoreportaż z zakończenie roku szkolnego 2016-2017.

Film przygotowany przez uczniów naszego liceum z uroczystego zakonczenia roku szkolnego.

 
 
  Rozdanie świadectw dojrzałości 28-06-2017

30 czerwca w auli szkolnej, od godziny 10:00 będzie można odebrać świadectwa dojrzałości. Zapraszamy.

 
 
  Zakończenie roku szkolnego 22-06-2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23 czerwca 2017 r., o godzinie 8.00 w auli. Spotkania z wychowawcami odbędą się o godzinie 9.00 w salach, w których odbywają sie zebrania z rodzicami.

 
 
  Erasmus+ w rewitalizowanej kopalni Katowice 14-06-2017

Ostatnia w tym roku szkolnym wyprawa Programu Erasmus+ tym razem do Katowic. Zwiedzaliśmy rewitalizowaną kopalnię Katowice...czytaj

 

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 Starsze >>

Powered by CuteNews

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dolnośląska e-szkoła” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

banner