black_bar_new10
 
Aktualności
 
  Erasmus+ w rewitalizowanej kopalni Katowice 14-06-2017

Ostatnia w tym roku szkolnym wyprawa Programu Erasmus+ tym razem do Katowic. Zwiedzaliśmy rewitalizowaną kopalnię Katowice...czytaj

 
 
  Centrum Historii Zajezdnia 12-06-2017

 

Uczniowie klas 1e, 1g i 2b odwiedzili Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej, umieszczone w historycznym miejscu- kolebce dolnośląskiej Solidarności.
W czasie zwiedzania, szczęśliwie, udało się nam spotkać Władysława Frasyniuka- przewodniczącego zarządu Regionu Dolny Śląsk, jednego z najbardziej znanych opozycjonistów w czasie PRL.
Wystawa jest poświęcona powojennym losom Wrocławian, odbudowie miasta, walce z władzami PRL. Bardzo duża dawka historii. Polecamy

 
 
  Wyjazd edukacyjny do Gdańska 07-06-2017

 

Organizatorzy konkursu „ Od Solidarności do III RP” zorganizowali dla zwycięskich drużyn wyjazd do kolebki Solidarności.  Wśród uczestników było troje uczniów naszej szkoły: Aleksandra Kucharczyk, Wiktoria Oprzędek i Jędrzej Koszyka, wszyscy z klasy 2 d ( profil ekonomiczny). Młodzież, podczas czterodniowego wyjazdu, odwiedziła Malbork, Gdynię, Sopot i przede wszystkim Gdańsk. W programie wyjazdu, obok zwiedzania zamku w Malborku, Gdyni ,Westerplatte, Gdańska, w tym Europejskiego Centrum Solidarności i historycznej sali BHP, w której zostało podpisane 21 postulatów, najciekawsze były spotkania z przedstawicielami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz prezydentem Lechem Wałęsą. W czasie spotkania z młodzieżą Lech Wałęsą dużą uwagę poświęcił przyszłości, mówił, że to młodzi ludzie są nadzieją naszego państwa, że z historii trzeba czerpać wiedzę, ale najważniejsze jest to, co przed nami. Odniósł się w rozmowie do Unii Europejskiej, wyzwań współczesnego świata, w tym do globalizacji, nierównomiernego rozwoju na świecie. To spotkanie dla wszystkich było dużym wyróżnieniem, tym bardziej, że prezydent Wałęsa okazał się bardzo otwartą osobą, z sympatią podchodzącą do młodych ludzi i z ciekawą oceną współczesnego świata.

 
 
  Adrenalina balu - zakończenie gimnazjum 07-06-2017

 

Świętujemy razem zakończenie gimnazjum! 27 maja 2017, w sobotę spotkaliśmy się w Adrenalina Parku, w Sokolnikach. My uczniowie, nasi rodzice i wychowawczynie, panie Anna Kuszczyńska i Maria Frank - Banaszewska.Od godziny 10.00 do 18.30 bawiliśmy się w fantastycznej atmosferze. Atrakcji było mnóstwo. Park linowy, tyrolka, paintball, ścianki wspinaczkowe, boiska do gier zespołowych. Piękna, letnia pogoda, dobre jedzonko, ognisko z pieczeniem kiełbasek sprawiły, że ten wspólnie spędzony dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie nam "Adrenalina balu" na zakończenie trzech lat nauki w Gimnazjum Nr 48!

 
 
  Konkurs filmowy w języku angielskim 07-06-2017

Z radością informujemy, że uczeń klasy 1ag Kacper Gil zdobył I miejsce w międzyszkolnym konkursie filmowym w języku angielskim pt.." Lights, Camera , Action!", ktorego tematem była tolerancja.
Serdecznie gratulujemy.

 
 
  Olimpiady Języka Niemieckiego 07-06-2017
 

W dniach 31 marca  - 2 kwietnia 2017 r. w Wyższej Szkole Języków Obcych i Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał jubileuszowej 40. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Do finału, po eliminacjach szkolnych i okręgowych, zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły - Adelheid Ilgmann z klasy IH oraz Jonasz Wiewiór z klasy II C.
Finał, w którym uczestniczyli uczniowie z całej Polski, trwał dwa dni i składał się z dwóch części. W pierwszym dniu uczestnicy rozwiązywali różnego rodzaju zadania pisemne, drugi dzień to egzaminy ustne, podczas których uczniowie musieli wykazać się znajomością literatury niemieckojęzycznej do 1945 roku oraz po 1945 roku oraz wiedzą z historii, geografii i kultury niemieckiego obszaru językowego.
Adelheid Ilgmann uzyskała dyplom finalisty, a Jonasz Wiewiór dyplom laureata 40. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Adelheid oraz Jonaszowi gratulujemy, natomiast pani Katarzynie Dubik serdecznie dziękujemy za przygotowanie uczniów oraz opiekę podczas wszystkich etapów olimpiady!

 
 
  Rewitalizacja stolicy polskiego włókiennictwa realizacja projektu Erasmus+ w Łodzi 31-05-2017

W dniach 24.05 - 25.05 zespół Erasmus+ wybrał się do Łodzi, aby zapoznać się z tematem rewitalizacji obiektów postprzemysłowych. Na początku zwiedziliśmy zabytkową elektrociepłownię...czytaj

 
 
  Kolejny sukces naszej uczennicy 31-05-2017

W sobotę 27 maja w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w których uczestniczyła uczennica naszego liceum Marcelina Pawlak z klasy 1f należąca do Młodzieżowego Klubu Sportowego "PARASOL". Marcelina zajęła  I miejsce w biegu na 800 metrów. Gratulujemy!!!

 
 
  Czerwcowy numer Szlifu 25-05-2017

Nowy numer Szlifu. Czytaj...

 
 
  IX Dolnośląski Konkurs Wiedzy z Historii Rosji 24-05-2017

 

Z dumą informujemy, że uczennice klasy 2 ag: Lucyna Sycz i Halina Cetera uzyskały najwyższe wyróżnienie w konkursie zdobywając I miejsce i tytuł LAUREATA.
W trzyetapowym postępowaniu uczennice wykazały się ogromą wiedzą z 1000- letniej historii i kultury rosyjskiej.
W etapie finałowym zaprezentowały autorskie prace nt. Mitu wojny ojczyźnianej i pozycji kobiet w XIX- wiecznej Rosji.
Nagrodą jest kilkunastodniowy wyjazd do Petersburga i dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadgimnazjalnej. Serdecznie gratulujemy!

 
 
  Test predyspozycji językowych do klasy dwujęzycznej LO 22-05-2017

Wyniki testu predyspozycji językowych do klasy dwujęzycznej liceum zostaną podane 5 czerwca 2017 roku o godzinie 11.

 
 
  Test predyspozycji językowych do klasy dwujęzycznej LO 16-05-2017

Test z języka niemieckiego do klasy dwujęzycznej H1 odbędzie się 19 maja 2017 roku o godzinie 9:00.

Deklaracja przystąpienia do testu: Pobierz

 
 
  Zakończenie roku szkolnego klas III liceum 08-05-2017

 


Fotoreportaż z zakończenie roku szkolnego klas III liceum.

 
 
  Wyjazd edukacyjny do Francji 08-05-2017

Pod koniec marca grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na pełen wrażeń wyjazd edukacyjny do Francji. Podczas wycieczki poznaliśmy... czytaj

 
 
  Finał konkursu Austria – kraj i mieszkańcy 08-05-2017

Ogromne gratulacje dla Lucyny Sycz z klasy 2Ag za uzyskanie wyróżnienia w finale konkursu wiedzy o Austrii „Austria – kraj i mieszkańcy”, który odbył się w Bibliotece Austriackiej w Opolu. Zadaniem 15 finalistów było przygotowanie prezentacji i odpowiedź na wylosowane pytania dotyczące Austrii. Konkurentami w rywalizacji finałowej byli uczestnicy w różnym wieku, również dorośli.
Za swoją oryginalną prezentację o jodłowaniu, zakończoną krótkim pokazem tej rzadkiej i niezwykłej umiejętności, Lucyna otrzymała wyróżnienie za najciekawszą prezentację.
Opiekun konkursu: Danuta Lesiak
 

 
 
  Rozstrzygnięcie konkursu na komiks w języku angielskim 08-05-2017

 

Zwycięzcami międzyszkolnego konkursu na komiks w języku angielskim 'If I had a magic wand for one day' zostali:
Miejsce 1 - Róża Skrzypecka - Gimnazjum nr 14 im. H.Kołłątaja - opiekun p. Anna Bieniek
Miejsce 2 - Maja Przystawska - Gimnazjum nr 2 im. J. Mackiewicza - opiekun p. Magdalena Podgórska
Miejsce 3 - Anna Dolata - Gimnazjum nr 27 im. Ossolineum - opiekun p. Dagmara Terzis i p.Tomasz Kawa
Gratulujemy!
Organizatorzy:
Agnieszka Sołodyna i Katarzyna Ochodek

 
 
  Nowy plan lekcji 02-05-2017

W zakłace "Plany lekcji" znajduje się nowy plan obowiązujący od początku maja do zakończenia roku szkolnego.

 
 
  Majowy numer Szlifu 26-04-2017

Nowy numer Szlifu. Czytaj...

 
 
  Konkurs Literacki Muzeum Narodowego 26-04-2017

Lucyna Rerak z klasy 2b otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim Muzeum Narodowego i X LO. Opiekunem konkursu była p. Dominika Wieczorek. Gratulujemy!

 
 
  XLVIII Olimpiada Języka Rosyjskiego. 24-04-2017

Z dumą informujemy, że Savva Vronskiy, uczeń klasy 1 g ( profil europejski) uzyskał tytuł finalisty w XLVIII Olimpiadzie Języka rosyjskiego, co jest jednoznaczne z 100% wynikiem maturalnym z tego przedmiotu. Ogromne gratulacje dla Savvy i jego opiekuna i mentora pani Wandy Kowalewskiej.

 
 
  Tydzień Języka Polskiego 24-04-2017

 

Zakończył się Tydzień Języka Polskiego. Jak co roku uczniowie napisali dyktando, zmierzyli się z zagadnieniami poprawności językowej i sprawdzili swoją wiedzę na temat twórczości Aleksandra Fredry i mitów greckich. Czytaj...

 
 
  Drzwi otwarte w Liceum Ogólnokształcącym Nr XIII 19-04-2017

 

Fotoreportaż z drzwi otwartych w naszym liceum.

 
 
  Drzwi Otwarte! Już 8 kwietnia! 05-04-2017

Porzuć dziś kino, lody, muzeum.
Czas pozwiedzać 13 liceum.
Chcesz poznać przyszłość i sławy blaski?
Wkrótce otworzą sie drzwi Trzynastki!

 

O szkole - ulotka informacyjna

Profile klas - informacje

 
 
  Międzynarodowa Konferencja Młodzieży Erasmus+ 05-04-2017

W terminie 17.03-24.03 w Krzyżowej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Młodzieży Erasmus+, której, wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą w Kępnie, byliśmy organizatorami. Czytaj...

 
 
  Gala konkursu "Idiomy w obrazach" 05-04-2017

 

Dzisiaj odbyła się w naszej szkole kolejna już gala wrocławskiego konkursu "Idiomy w obrazach". Chociaż pogoda ewidentnie nie dopisała, prawie wszyscy laureaci konkursu, zarówno ze szkół podstawowych jak i z gimnazjów, pojawili się na uroczystości. Zaprezentowano zwycięskie prace, pani wicedyrektor Donata Stefanowska wręczyła atrakcyjne nagrody, a potem przyszedł czas na najsłodszą część spotkania, czyli poczęstunek, składający się z ciast pieczonych przez samych uczniów z drobną pomocą mam.
Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkim zaangażowanym w przygotowanie gali bardzo dziękujemy!!!

 
 
  Hugon Poliglota 05-04-2017

8 marca 2017 roku nasi gimnazjaliści w składzie : Marek Madej, Wanessa Suszycka i Klaudia Składzień reprezentowali Gimnazjum nr 48 w finale Międzygimnazjalnego Konkursu "Hugon Poliglota" organizowanego przez Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu.
Uczniowie walczyli w różnych konkurencjach z uczniami z 11 szkół i zajęli 5 miejsce. Konkurencja była naprawdę duża i jest to świetny wynik, biorąc pod uwagę, że język angielski to ich drugi język.

 
 
  Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton 05-04-2017

Z dumą informujemy, że Lucyna Rerak z klasy 2b, uczennica pani Dominiki Wieczorek, została finalistką X edycji   Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton.Praca Lucyny została wyróżniona spośród 483 prac nadesłanych na konkurs z całej Polski.  24 kwietnia, w XII Liceum odbędzie się uroczysta Gala Finałowa, połączona z konkursem o Nagrodę Jubileuszową Dyrektora XII Liceum.Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!

 
 
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO ! 27-03-2017

Szanowni Państwo,
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie , bardzo proszę o czujność i kontrolowanie internetowej aktywności dzieci i młodzieży. Media donoszą o nowej grze pn. „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”, która pojawiła się w Internecie i zagraża zdrowiu i życiu dzieci oraz nastolatków. Specjaliści  także ostrzegają przed grą .
                                                                                  
Psycholog – Iwona Haba

 
 
  Kwietniowy numer Szlifu 25-03-2017

Nowy numer Szlifu. Czytaj...

 
 
  Maksymilian Feruga zwycięzcą Międzyszkolnego Konkursu Szkolny Poliglota 25-03-2017

16.03.2017 w XII LO odbył się finał międzyszkolnego Konkursu Szkolny Poliglota. W konkursie uczniowie mieli za zadanie wykazać się jak najlepszą znajomością dwóch języków obcych:  angielskiego i niemieckiego lub angielskiego i francuskiego. W gronie ośmiu finalistów znalazły się aż trzy osoby z naszego liceum: Anna Firgolska z klasy 3a, Maksymilian Feruga z klasy 1H i Jonasz Wiewiór z klasy 2c.  Zadaniem finalistów była ustna odpowiedź na wylosowane pytania quizu realioznawczego oraz trzyminutowa prezentacja losowo wybranych tematów w dwóch językach. Dla naszych uczniów były to języki angielski i niemiecki.
Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 1H naszego liceum, Maksymilian Feruga, który otrzymał atrakcyjną nagrodę w postaci semestralnego kursu wybranego języka obcego w szkole językowej we Wrocławiu, ufundowanego przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i naszym pozostałym finalistom i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie XIII LO!
Opiekunki  konkursu: Magdalena Janik, Danuta Lesiak

 
 

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 Starsze >>

Powered by CuteNews

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dolnośląska e-szkoła” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

banner