Nasza szkoła

Zespół Szkół nr 5 we Wrocławiu - Gimnazjum Dwujęzyczne i XIII Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Fredry.

Nasza szkoła słynie z wysokiego poziomu nauczania, szczególnie w dziedzinie języków obcych. W klasach gimnazjalnych i dwujęzycznych klasach liceum drugim językiem wykładowym jest język niemiecki.

Posiadamy bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Oferujemy szeroki wybór profili klas. Jako jedyna szkoła we Wrocławiu mamy oddziały z warsztatami dziennikarskimi.

Bierzemy udział w międzynarodowym programie Commenius - współpracujemy z Wielką Brytanią, Niemcami, Holandią, Norwegią, Czechami, Hiszpanią i I LO w Kępnie.

Ponadto prowadzimy aktywne wymiany ze szkołami w Niemczech i Francji. Zespół Szkół nr 5 to szkoła przyjazna uczniowi, sprzyjająca rozwojowi jego zdolności, zapewniająca dostanie się na wyższą uczelnię.