Kącik czytelniczy

Poprzednie odcinki "Kącika czytelniczego" znajdują się na stronie archiwalnej: zobacz odcinki od 1 do 28

 

01.02.2020

„W dzień targowy” (odcinek 33)

 

Zgodnie z dwudziestoośmioletnią tradycją, we Wrocławiu odbyły się Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Wydarzenie to miało miejsce na Hali Stulecia w dniach 5-8 grudnia 2019 roku, a wstęp był wolny. Podczas targów liczne wydawnictwa książkowe kusiły odwiedzających swoją ofertą, a z kolei stoiska niezwiązane z czytelnictwem zachęcały do kupna ich wyrobów.

Czytaj dalej...
01.02.2020

Nietuzinkowy fizyk (odcinek 32)

 

Kilka dni temu skończyłem czytać autobiografię Richarda Feynmana - nietuzinkowego fizyka pochodzenia amerykańskiego, laureata Nagrody Nobla.

                     

 

Czytaj dalej...
01.02.2020

Spotkaj się z autorem (odcinek 31)

 

Wieczory autorskie sprawiają, że pisarz przestaje kojarzyć się tylko z tajemniczo brzmiącym  nazwiskiem na okładce książki. To przede wszystkim znakomita okazja do spotkania z człowiekiem, poznania jego zainteresowań i pasji, charakterystycznych gestów i barwy głosu.

Czytaj dalej...
10.11.2019

Książki z autografem (odcinek 30)

 

„…bo człowiek jest istota przestrzenną” – powiedział Filip Springer , spytany, dlaczego od lat pisze o architekturze. Pisarz , który gościł w naszej szkole 7 października, opowiadał o bohaterach swoich reportaży, zadaniach literatury, architekturze ekologicznej kryzysie klimatycznym.

Czytaj dalej...
23.10.2019

Nasze uczennice na konferencji prasowej Noblistki

Karolina Mazik i Daria Trzasko, uczennice klasy II a , uczestniczyły w konferencji prasowej Olgi Tokarczuk. Konferencję laureatki Literackiej Nagrody Nobla zorganizowano  21 października w klubie Proza Wrocławskiego Domu Literatury .
                

 

Czytaj dalej...

Migawki z budowy hali sportowej

Stan z 02.12.2020 r. Wizualizacje i informacje o budowanej hali sportowej:Zobacz

Szlif 06/2020

Nowy numer!

A w nim nowe i świeże artykuły, felietony i wywiady przgotowane przez uczniów klas dziennikarskich.

Szkicownik

Z teczki klas architektonicznych i nie tylko...

Dzisiaj szkic, autor: Olga Szatkowska 3I

Wizyta u prezydenta Wrocławia

22 lutego Młodzieżowa Wszechnica Dziennikarska gościła u prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Spotkanie rozpoczęliśmy od wręczenia naszej koleżance Juli Borskiej legitymacji dziennikarskiej oraz nagrody za najlepszy artykuł w lutowym miesięczniku Szlif.

Czytaj dalej...

Ranking Perspektyw

Fun­da­cja Edu­ka­cyjna „Per­spek­tywy” potwier­dza, że Liceum Ogól­no­kształ­cące nr XIII im. Alek­san­dra Fre­dry we Wro­cła­wiu jest wśród 500 naj­lep­szych liceów w Pol­sce skla­sy­fi­ko­wa­nych w Ran­kingu Liceów i Tech­ni­ków PERSPEKTYWY 2019 i przy­słu­guje mu tytuł „Zło­tej Szkoły 2019”

Czytaj dalej...

Strona archiwalna szkoły

Strona archiwalna LO nr XIII i Gimnazjum nr 48