black_bar_new10
 
Osiągnięcia


Wybierz dział:
Fizyka


zDolny Ślązak Gimnazjalista
- 2014/2015 Adam Dreger- uzyskał tytuł finalisty
opiekun: Laura Baranowska

Olimpiada FizycznazDolny Ślązak Gimnazjalista
Jakub Trzciński- etap okręgowy
opiekun: Grzegorz Żakowicz

Ogólnopolska Olimpiada Fizyczna OLIMPUS:
- Karol Pietrzak - LAUREAT
opiekun: T. Szarmach

Historia


Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Historycznej
- Radosław Wajer- uzyskał tytuł Laureata etapu centralnego zdobywajac IV miejsce
opiekun: Anna Pandura

zDolny Ślązak Gimnazjalista
Halina Cetera- uzyskała tytuł laureata
opiekun: Anna Pandura
Oskar Jarosz- uzyskał tytuł finalisty
opiekun: Agnieszka Subik- Skonieczny

Radosna Parada Niepodległości
XVI Parada Niepodległości- III miejsce
opiekunowie: Alicja Włoczka, Anna Pandura, Małgorzata Wiater- Mohr
XV Radosna Parada Niepodległości - I miejsce
opiekunowie: Alicja Włoczka, Anna Pandura, Anna Kuszczyńska, Mirosław Marcinkiewicz

X Dolnośląski Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji „Białe Noce”
Halina Cetera i Aleksandra Wójcik z klasy 3ag uzyskały tytuł LAUREATA
opiekun: Anna Pandura, Wanda Kowalewska
IX Dolnośląski Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji „Białe Noce”
Halina Cetera i Lucyna Sycz- I miejsce i tytuł laureata
opiekun: Anna Pandura, Wanda Kowalewska

Wojewódzki konkurs „Od Solidarnoœci do III RP”
Wiktoria Oprzędek, Aleksandra Kucharczyk, Jędrzej Koszyka- I miejsce

Ogólnopolski Konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
Aleksandra Wójcik- uzyskała tytuł LAREATA etapu wojewódzkiego, zdobywajšc I miejsce i awansowała do etapu centralnego
opiekun: Anna Pandura
Jagna Sobel- Laureatka konkursu
opiekun: Alicja Włoczka
Michał Kotleszka- finalista konkursu
opiekun: Anna Pandura
Angelika Łańkut- Laureatka konkursu
opiekun: Anna Pandura

Miejska gra historyczna Wrocławska Cyber-Zagadka:
- Drużynowo - udział
opiekun: T. Smulczyński

Miejska gra historyczna Wrocławska Cyber-Zagadka:
- Drużynowo - udział
opiekun: A. Subik-Skonieczna

Dolnośląski Konkurs Historyczny Od Solidarności do III Rzeczypospolitej:
- Monika Frank i Angelika Łańkut - III miejsce
opiekun: A. Pandura

Miejska gra historyczna Niezatapialny Wrocław:
- Drużynowo - II miejsce
opiekun: A. Subik-Skonieczna

Konkurs z okazji X Radosnych Obchodów Święta Niepodległości:
- Monika Frank oraz Piotr Rybak - wyróżnienie
opiekun: A. Pandura

Konkurs Wrocławskie Spacery Krajoznawcze 2012 Zamki, pałace i rezydencje Wrocławia:
- Drużynowo - V miejsce
opiekun: A Pandura

Język angielski


Międzyszkolny Konkurs języka angielskiego „ Hugon Poliglota”
Klaudia Składzień, Marta Położyńska, Oskar Lipiec- III miejsce

zDolny Ślązak Gimnazjalista
opiekun: Anna Klimas

Konkurs literacki w języku angielskim Being-Agatha Christe:
- Patrycja Stroka - Finalistka
- Jakub Sułek - Finalista
opiekun: M. Hołownia

V Dolnośląski Konkurs Języka Angielskiego w ramach konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista:
- Mikołaj Golecki - Finalista

Językowy konkurs Poliglota:
- Anna Trojanowska i Maciej Wolański - finaliści (miejsca w I-szej dziesiątce)
opiekun: M. Hołownia

Ogólnopolski konkurs na film promujący naukę języków obcych Języki Europy potrzebne od zaraz:
- Paulina Stokowska - udział
opiekun: B. Wers

Konkurs Union Jack:
- Mikołaj Golecki - Finalista (miejsce w I-szej dziesiątce)
opiekun: M. Hołownia

Konkurs KWOKA. Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych:
- Mikołaj Czerkawski - I miejsce etap szkolny
opiekun: M. Hołownia

Język niemiecki


Olimpiada Języka Niemieckiego
Jonasz Wiewiór- uzyskał tytuł Laureata
opiekun: Katarzyna Dubik
Adelheid Ilgmann- uzyskała tytuł Finalisty
opiekun: Danuta Lesiak
zDolny Ślązak Gimnazjalista
2017/2018 Paula Guz, Margreth Ilgmann, Halina Cetera, Marta Jackowska, Marcelina Wójciak, Ines Sawdargo, Klemens Feruga, Oskar Lipiec- uzyskali tytuł Laureata
opiekun: M.Gołdyn-Krul
2016/2017- Wanessa Suszycka, Paula Guz, Margreth Ilgmann, Amelia Włodarczyk- uzyskały tytuł Laureata Halina Cetera- uzyskała tytuł Finalisty
2015/2016 Adelheid Ilgmann- uzyskała tytuł Laureta Amelia Włodarczyk- tytuł Finalisty
opiekunowie: Danuta Lesiak, Maria Jasiukiewicz, Katarzyna Dubik

Międzyszkolny Konkurs Translatorski
Aleksandra Jaworska- I miejsce Adelheid Ilgmann- III miejsce
opiekun: Danuta Lesiak

Konkurs Szkolny Poliglota
2017/2018 Maksymilian Feruga- III miejsce
2016/2017 Maksymilian Feruga- I miejsce

I Ogólnopolski Konkurs języka niemieckiego „Lust auf Lesen”
Margreth Ilgmann, Paula Guz, Klemens Feruga, Hanna Kolebuk, Amelia Włodarczyk, Oskar Lipiec, Marta Jackowka- uzyskali tytuł Laureata etapu regionalnego

XV Ogólnopolski Konkurs języka niemieckiego
Paula Guz- uzyskała tytuł Laureata etapu regionalnego i tytuł finalistki etapu centralnego

Konkurs germanistyczny 2011 – zadanie kulturoznawcze:
- Julia Neudek - III miejsce
opiekun: M. Kieszek

Konkurs germanistyczny 2011 – zadanie tłumaczeniowe:
- Sara Lindberg - II miejsce
opiekun: M. Gołdyn-Krul

Olimpiada Języka Niemieckiego (II etap):
- Julia Neudek
- Anna Baier
opiekunowie: D. Lesiak, M. Kieszek

Ogólnopolski Konkurs DEUTSCHFREUND 2011:
- Maciej Wolański - LAUREAT, I miejsce

Konkurs Die Sprache des Herzens Konkurs poezji niemieckiej:
- Katarzyna Długosz - I miejsce

Konkurs języka niemieckiego:
- Malwina Ondreka - 97% poprawnych odpowiedzi
- Małgorzata Czerw - 92% poprawnych odpowiedzi
- Natalia Bujko - 90% poprawnych odpowiedzi
opiekunowie: A. Kuszczyńska, M. Frank-Banaszewska

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreud gimnazjum:
- Kacper Kuszczyński - I miejsce

Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista – język niemiecki:
- Hanna Pater - Finalistka
opiekun: M. Penar

Konkurs JUVENES TRANSLATORES:
- Rafał Skwarek - wyróżnienie
- Piotr Golas - wyróżnienie

Język rosyjski


Olimpiada Języka rosyjskiego
XLIX Olimpiada Języka rosyjskiego
Savva Vronsky- I miejsce w etapie okręgowym Rusłana Keyda- III miejsce w etapie okręgowym
opiekun: Wanda Kowalewska
XLVIII Olimpiada Języka rosyjskiego
Savva Vronsky- uzyskał tytuł finalisty
opiekun: Wanda Kowalewska
IX Dolnośląski Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji „Białe Noce”
Halina Cetera i Lucyna Sycz- I miejsce i tytuł laureata
opiekun:, Wanda Kowalewska, Anna Pandura

Uczniowie klasy III C: Michał Duński i Krzysztof Trypka zajęli pierwsze miejsce w interdyscyplinarnym konkursie Zapamiętaj Rosję, który po raz drugi organizowany był przez Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. Konkurs wymagał od uczestników znajomości języka rosyjskiego i umiejętności polonistycznych.
Serdecznie gratulujemy!
opiekun: A. Gora

Matematyka

Konkursy matematyka i matematyczne osiągnięcia
2012/2013

  • Interdyscyplinarny konkurs dla gimnazjalistów  O Laur Hugona - 1 miejsce zespół w składzie: Jakub Chrząstek, Jakub Trzciński, Marcin Jaszek i Rafał Skwarek , uczniowie p. Elżbiety Woźniak
  • zDolny Ślązak Gimnazjalista: finalista z matematyki : Jakub Trzciński; uczeń p. Elżbiety Woźniak
  • Mistrzostwa Dolnego Śląska w SUDOKU - finaliści w kategorii gimnazjów: Adam Dreger, Maja Kinzler, Maciej Lewandowicz, Matylda Sieńko, Aleksandra Szawdzin, Patrycja Szmigiel - opiekun konkursu p. Elżbieta Struzik
  • Mistrzostwa Dolnego Śląska w SUDOKU - finaliści w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:  Aleksandra Baier, Agnieszka Kuras,Paulina Kubaś, Bogna Manowska, Justyna Sklaska, Kamil Wolentarski, Klara Włosowicz, Jakub Ziegler opiekun konkursu p. Elżbieta Struzik
  • Wrocławski Konkurs Matematyczny dla gimnazjów : finalista Jakub Chrząstek uczeń p. Elżbiety Woźniak

2013/2014

  • Liga Naukowa dla gimnazjum część matematyczna -  finalista Adam Dreger; uczeń p. Elżbiety Woźniak
  • Mistrzostwa Dolnego Śląska w SUDOKU - finaliści w kategorii gimnazjów: Pascal Krajewski, Adam Dreger - opiekun konkursu p. Elżbieta Struzik
  • Mistrzostwa Dolnego Śląska w SUDOKU - finaliści w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:  Aleksandra Baier, Łukasz Boszko, Paulina Kubaś, Monika Marczak, Kaja Osóbka opiekun konkursu p. Elżbieta Struzik
  • XII Maraton Matematyczny - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Jacek Kadłuczka, Bogna manowska, Mateusz Nycz, Mateusz Rosa, Rafał Skwarek , Michał Szlachetko, Krzysztof Trybka, Jakub Trzciński -  opiekun konkursu p. Elżbieta Buchholz
  • XII Maraton Matematyczny - w kategorii gimnazjów: Adam Dreger, Max Kessel, Jan Solarz - opiekun konkursu p. Elżbieta Buchholz
  •  

2014/2015

  • zDolny Ślązak Gimnazjalista z matematyki Adam Dreger - laureat, uczeń p. Elżbiety Wożniak
  • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej - etap okręgowy- Joanna Korpalska- uczennica p. Elżbiety Struzik
  • Olimpiada matematyczna Gimnazjalistów : Adam Dreger -etap okręgowy, uczeń p. Elżbiety Woźniak
  • Matematyczny Marsz na Orientację - 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych , zespół w składzie: Tomasz Musiał, Jakub Grabowski, Kamil Wsułek, uczniowie p. Elżbiety Struzik, opiekunowie konkursu p. Mirosław Marcinkiewicz i p. Elżbieta Woźniak
  • Wrocławski Konkurs Matematyczny dla gimnazjów: Adam Dreger - finalista, uczeń p. Elżbiety Woźniak
  • XIII Maraton Matematyczny - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Michał Barański, Michał Bożek, Piotr Golas, Adam Iwan, Marek Sawicki, Jakub Trzciński - opiekun konkursu p. Elżbieta Buchholz
  • XIII Maraton Matematyczny - w kategorii gimnazjów: Aleksandra czerw, Pascal Krajewski, Michał Pławucki, Karolina Zimny- opiekun konkursu p. Elżbieta Buchholz
  • Alfik: Jakub Trzciński i Tymoteusz Strojecki - wyróżnienia. Opiekun konkursu p. Elżbieta Struzik
  • Szkolny konkurs matematyczno - literacki na wiersz o liczbie ? wygrała Kalina Dancewicz, uczennica p. Elżbiety Woźniak
  • Szkolny konkurs matematyczno - plastyczny na plakat o liczbie ? - wyróżnienia: Karolina Ciura, Oktawian Jurczykowski i Hanna Raś, autor konkursu p. Elżbieta Woźniak

2015/2016

  • Matematyczny Marsz na Orientację – 8 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych , zespół w składzie: Tomasz Musiał, Jakub Grabowski, Kamil Wsułek, uczniowie p. Elżbiety Struzik,
  • XIV Maraton Matematyczny – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Joanna Krysta, Aleksander Lewiński, Rafał Skwarek, Ernest Wawerek, Piotr Ząbek, Michał Szlachetko, Jakub Trzciński - opiekun konkursu p. Elżbieta Buchholz
  • zDolny Ślązak Gimnazjalista z matematyki Pascal Krajewski i Stanisław Niedźwiedź – uczestnicy II etapu, uczniowie  p. Elżbiety Wożniak

2016/2017

  • Gra miejska  „Œladami Kopernika” – III miejsce w kategorii gimnazjów  : Milena Pietrzyk, Martyna Piskorz i Ryszard KaŸmierski – uczniowie p. Elżbiety WoŸniak
  • zDolny Œlšzak Gimnazjalista częœć matematyczno – fizyczna – najlepszy wynik w szkole: Martyna Piskorz 1bg, uczennica  p. Elżbiety WoŸniak
  • Wrocławski Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów – najlepszy wynik w szkole Marek Madej 1ag – uczeń p. Elżbiety Buchholz
  • Szkolny konkurs na plakat o liczbie ? – nagrody: Maria Kwiecień i Wiktoria Pietrzak z 3g, Zuzanna Orzech 1bg, Margareth Ilgmann 1bg– opiekun konkursu: p. Elżbieta WoŸniak
  • Konkurs SUDOKU – finaliœci: Zofia Kowalik 2bg, Klaudia Składzień 2ag, Maryna Bochenek 2g, Anżelika Chocianiwœka 2b,  Piotr Ciesielczuk 2c, Paweł Kaleciński 3e, Ksawery Ciesielski 3e – opiekun konkursu p. Elżbieta Struzik
  • Alfik  - wyróżnienia: Adam Dreger 2c, Joanna Krysta, Zbigniew Bartmański 2bg – opiekun konkursu p. Justyna Rybak
  • Matematyczny Marsz na Orientację w Twardogórze – udział wzięli: Daria Podwalna 1i, Hanna Stoińska 1c, Igor Kiełbowski 1c, Michał Piałudra 1c , Alicja Klimas 2ag, Julia Klimek 2ag, Klaudia Składzień 2ag, Zbigniew Bartmański 2bg, Stanisław Kaœner 2bg, Jędrzej Szabla 2ag, Lucyna Sycz 2ag, Patrycja Tabaka 2ag. – nauczyciele odpowiedzialni: p. Elżbieta WoŸniak i p. Mirosław Marcinkiewicz
  • XIV Maraton Matematyczny – w kategorii gimnazjów: udział wzięli Aleksy Białończyk 2ag, Milena Pietrzyk 1bg, Aleksander Pytelewski 1ag, - opiekun konkursu p. Elżbieta Buchholz

2017/2018

  • Olimpiada Matematyczna: półfinalista Adam Dreger 3c, uczeń p. Elżbiety Struzik
  • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej – półfinalista Adam Dreger 3c, uczeń p. Elżbiety Struzik
  • Olimpiada Statystyczna – półfinaliœci: Bartosz Sienkiewicz 3d, Tomasz Poœpieszny, Mikołaj Stępczak 3h
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Mat@ndo – reprezentacja naszego liceum w składzie: Marcin Martowicz 1c, Igor Kiełbowski i Mikołaj Rusnarczyk 2c zakwalifikowała się do finału
  • XV Matematyczny Marsz na Orientację – IV miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: drużyna w składzie Mateusz Olszewski, Szymon Rokosz, Wiktor Sadowy z 1c, uczniowie p Elżbiety Struzik
  • zDolny Œlšzak Gimnazjalista częœć matematyczno – fizyczna – najlepszy wynik w szkole: Oskar Lipiec 3ag i Zbigniew Bartmański 3bg
  • Wrocławski Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów – najlepszy wynik w szkole Aleksander Pytelewski  2bg – uczeń p. Elżbiety Buchholz
  • Mistrzostwa Dolnego Œlšska SUDOKU – finaliœci: Zofia Kowalik 3bg, Ryszard KaŸmierski 2bg, Patrycja Tabaka 3ag, Małgorzata Kozak 3ag, Patrycja Przybysławska 2ag, Piotr Ciesielczuk, Adam Dreger 3c, Szymon Jabłonka 2e, Joanna Krysta 3D, Wiktor Sadowy  1c
  • Szkolny konkurs na plakat o liczbie ? – I miejsce : Adelheid Illgmann z 2H opiekun konkursu: p. Elżbieta WoŸniak
  • Szkolny konkurs na wiersz o liczbie ? – I miejsce : Zofia Kowalik z 3bg opiekun konkursu: p. Elżbieta WoŸniak
  • Alfik – Adam Dreger 3C - 4 miejsce w województwie, 9 miejsce w kraju; 11 osób dobry lub bardzo dobry wynik   
Podstawy Przedsiębiorczości


Wojewódzki Konkurs na najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości
2016/2017 Jędrzej Koszyka, Bartosz Sienkiewicz, Tomasz Wojciechowski- I miejsce
opiekun: Anna Szymusiak- Senko
2015/2016 Damian Józefczak, Kamil Czernicki, Grzegorz Majka- III miejsce
opiekun: Anna Szymusiak- Senko

Międzynarodowa Olimpiada Kreatywności z Przedsiębiorczości
2015/2016 Julia Porczyńska, Jędrzej Koszyka, Bartosz Sienkiewicz, Karolina Niczyperowicz, Julia Koźmińska, Natalia Pęcherz- uzyskali tytuł Finalisty etapu ogólnopolskiego
opiekun: Anna Szymusiak- Senko

Gra Biznesowa Promar
T. Wojciechowski, W. Melone, D. Ziemięcki, K. Gogolewski, J. Sikora- III miejsce
opiekun: Anna Szymusiak Senko

Olimpiada Przedsiębiorczości:
- Magdalena Barburzyńska - Finalistka
opiekun: M.Nikolin

X edycja konkursu NBP na najlepszą pracę pisemna nt. Polski system finansowy wobec zawirowań na światowych rynkach finansowych:
- Magdalena Barburzyńska - II miejsce
opiekun: M. Nikolin

XI edycja Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy, Bezpieczeństwie Pracy i Ochronie Zdrowia:
- Kamila Cieślik - udział
opiekun: M. Nikolin

Wiedza o społeczeństwie

Ogólnopolski konkurs  "Nakręć się na wybory" 2013/14
Angelika Dobrzańska - finalistka konkursu na spot filmowy reklamujący wybory do Parlamentu Europejskiego
Opiekun: Roman Smolski

Międzyszkolny konkurs na fotoreportaż " Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze" 2013/14
Angelika Dobrzańska - laureatka nagrody III stopnia za fotoreportaż " Zagrajmy to razem".
Opiekun: Roman Smolski

Międzyszkolny konkurs krasomówczy "Co byś powiedziała nt. ochrony praw człowieka i obywatela, gdybyś miała okazję wystąpić na forum Parlamentu Europejskiego" 2013/14
Martyna Sucharska - wyróżnienie w konkursie.
Opiekun: Roman Smolski

Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich 2013/14
Drużyna w składzie: Hubert Frei, Paweł Liber, Mateusz Płaczek, Mateusz Zaremba oraz Aleksandra Kozłowska (rezerwowa) - tytuł finalisty II Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich - Poznań 2014.
Opiekun: Roman Smolski

Sport


Wrocławska Licealiada w szachach
Jarek Szczuraszyk zajął I miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska
Weronika Kowalczyk, Aleksandra Buk, Marcelina Pawlak, Karolina Sobczak- V miejsce w biegu sztafetowym 4* 100m
Aleksandra Buk- III miejsce w biegu na 400 metrów
Marcelina Pawlak- III miejsce w biegu na 800 metrów

Mistrzostwa Wrocławia w biegach przełajowych
Marcelina Pawlak- zdobyła złoty medal

Finał strefy Centrum Licealiady Młodzieży w koszykówce chłopców:
- Drużynowo - II miejsce

Finał strefy Centrum Licealiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt:
- Drużynowo - II miejsce

Finał strefy Centrum Licealiady Młodzieży w siatkówce dziewcząt:
- Drużynowo - III miejsce

Finał strefy Centrum Licealiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt:
- Drużynowo - III miejsce

Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w snowboardzie chłopców:
- Jakub Sadłowski - I miejsce

Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w snowboardzie chłopców:
- Drużynowo - I miejsce

Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w snowboardzie dziewcząt:
- Drużynowo - VIII miejsce

Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w narciarstwie alpejskim dziewcząt:
- Drużynowo - XIII miejsce

II Zimowy Turniej Licealiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt:
- Drużynowo - II miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce. Konkurencja: 2000 m :
- Dariusz Boratyński - I miejsce
opiekun: A. Bieniek

Finał Dolnośląskich Indywidualnych Biegów Przełajowych:
- Dariusz Boratyński - II miejsce
opiekun: A.Macińska-Drążek

Finał Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w narciarstwie alpejskim dziewcząt:
- Drużynowo - XIX miejsce

Finał Strefy Wrocławskiej w turnieju szachowym:
- Drużynowo - II miejsce

Mistrzostwa Polski Cavalcanti w formule K1:
- Robert Lesisz - I miejsce

Inne


Wrocław w 60 sekund- konkurs na film promocyjny o mieście
Jędrzej Koszyka- II miejsce

Stypendium Rady Powiatu Wrocławskiego
Jonasz Wiewiór- uzyskał stypendium w kategorii artystycznej

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
2017/2018 Joanna Krysta- stypendysta Prezesa Rady Ministrów 2016/2017 Wiktoria Bazak- stypendysta Prezesa Rady Ministrów

IV edycja Ogólnopolskiego Projektu „ Matura na 100%”
Anna Firgolska- została finalistką w gronie 65 najlepszych polskich maturzystów w sesji maturalnej 2016/2017

IX powiatowy Konkurs Wrocław na fotografii
Bartek Wnęk- uzyskał wyróżnienie

* Weronika Krzywoń - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Tu mieszkam-moje miejsca magiczne w Europie- kat. szkół ponadgimnazjalnych

* Maja Szyma - laureatka w Konkursie na kartkę pocztową zorganizowanym przez Ambasadę Francji w Polsce

* Tomasz Krajcarski (red. naczelny) - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim Potęga Prasy – kat. gazetka szkolna

* Klara Włosowicz - IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sudoku (etap dolnośląski)

* Kacper Kuszczyński - II miejsce w IX edycji konkursu Kronika Rodzinna Dolnoślązaka

* Kacper Kuszczyński - II miejsce w Konkursie „Mokra robota” w ramach projektu Gra o wodę

* Drużynowo - udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Poetycko-Plastycznym -kat. plastyczna

* Drużynowo - udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Poetycko-Plastycznym -kat. poetycka

* Jakub Skulski - II miejsce w Międzynarodowym konkursie w modelarstwie – Czeska Republika 2011

* Drużynowo - I miejsce w VI Międzygimnazjalnym Konkursie Tajemnicze i dziwne miejsca w moim regionie

* Julii Figaszewskiej - Wyróżnienie w Konkursie fotograficznym Wrocław OdNowa

* Magdalena Gajewska - II miejsce w Konkursie fotograficznym Na ścieżkach Polski i Europy

* Angelika Dobrzańska - Nagroda III stopnia za fotoreportaż pt. "Zagrajmy to razem" w konkursie "Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze

* Katarzyna Hallala - wyróżnienie w 5. edycji konkursu recytatorskiego "Mag Słowa"

* Paulina Kubera - III miejsce w konkursie Kulturalny Korespondent

Chemia


zDolny Ślązak Gimnazjalista
2015/2016 Paskal Krajewski uzyskał tytuł Laureata

Język polski


zDolny Ślązak Gimnazjalista
2017/2018 Halina Cetera- uzyskała tytuł Laureata
opiekun : Beata Wołowicz- Bukwalt
Marek Madej- uzyskał tytuł finalisty
opiekun: Donata Stefanowska
2016/2017 Jagna Sobel- uzyskała tytuł Finalistki
opiekun: Joanna Łuczak
2015/2016 Adam Dreger- uzyskał tytuł Finalisty
opiekun: Joanna Łuczak

Olimpiada Literatury i Języka polskiego
2015/2016 Anna Firgolska- uzyskała tytuł Laureata
opiekun: Ewa Kaczyńska
Rafał Skwarek- uzyskał tytuł Finalisty
opiekun: Dominika Wieczorek
2014/2015 Adam Domański- uzyskał tytuł Finalisty
opiekun: Dominika Wieczorek

X Konkurs Literacki
Lucyna Rerak- uzyskała wyróżnienie
opiekun: Dominika Wieczorek

X Ogólnopolski Konkurs na Felieton
Lucyna Rerak- uzyskała tytuł finalisty
opiekun: Dominika Wieczorek

XVI Ogólnopolski Turniej Reprtażu im. Wandy Dybalskiej
Anna Firgolska- I miejsce
opiekun: Dominika Wieczorek.

Geografia


Olimpiada Geograficzna
Jędrzej Koszyka- Laureat etapu okręgowego i awans do finału
opiekun: Piotr Pitura

zDolny Ślązak Gimnazjalista
2015/2016 Paskal Krajewski uzyskał tytuł Laureata

Olimpiada Geograficzna dla Gimnazjum
Stanisław Niedźwiedż- uzyskał tytuł Finalisty
opiekun: Sławomir Florczyk

Religia


Konkurs Filozofii Klasycznej edycja I
Natalia Drohobycka uzyskała tytuł Laureata
opiekun: Tomasz Smulczyński

Konkurs fundacji Shalom

W dniach 24 - 25 maja w Warszawie odbył się finał XI edycji konkursu "Historia i kultura Żydów polskich" organizowanego przez fundację Shalom. W finale uczestniczyły uczennice naszego liceum Lidia Pauch (2I) oraz Martyna Nalepa (1A). W niedzielę odbyła się uroczysta gala w Teatrze Żydowskim podczas, której wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom IX edycji konkursu.

"Drodzy Laureaci"...List od premiera Donalda Tuska
www.shalom.org.pl

XV Forum Pismaków

1. Gazeta ponadgimnazjalna - "Szlif" - 4. miejsce.
2. Jakub Lasot - nagroda indywidualna

Ogólnopolski konkurs "Mam Haka na Raka"

Monika Rakowicz, Patrycja Turowska i Aleksandra Byczkowska - uczennice klasy 2a biorące udział w ogólnopolskim konkursie "Mam Haka na Raka" dostały się do kolejnego etapu tegoż programu. Ich dotychczasowym zadaniem było rozpowszechnianie postaw prozdrowotnych dotyczących profilaktyki nowotworów wśród społeczeństwa, czym zajmowały się od połowy lutego przy współpracy z naszym Samorządem Uczniowskim. W ramach drugiej części projektu wzięły one udział w Warsztacie Kreatywnym, który odbył się 8 kwietnia br. w warszawskim Pałacu Kultury i: Nauki. Zajęcia prowadzili specjaliści z dziedziny PR i reklamy, którzy zapoznali uczestników drugiego etapu z tajnikami tworzenia kampanii społecznej. Bowiem jej zaprojektowanie to kolejne wyzwanie postawione przed uczniami. Tegoroczna edycja konkursu dotyczy nowotworu prostaty. Więcej na temat programu poczytać można na jego oficjalnej stronie: mamhakanaraka, a o działalności grupy uczennic z naszego LO na ich blogu: nie-bo-rak.blogspot

DialNet Masters 2010

Nasza drużyna z klasy 1c "Świergocząca Rzeżucha" w składzie: Grzegorz Obuch, Krzysztof Olszowy, Olga Pawłowicz i Paweł Trzęsicki zakwalifikowała się do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie. Półfinał odbył się w Lubinie 14 kwietnia 2010r.

Sukces naszych uczniów

Uczniowie naszego liceum biorący udział w Targach Edukacyjnych "Wrocławski Indeks", znaleźli się w gronie 20 zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu. www.handlowa.eu
Są to:

1) Paulina Wojtowicz
2) Oliwia Byczkowska
3) Wioletta Brandys
4) Agnieszka Kuźniewska
5) Karolina Miszta

Wratislavia Cantans

Uczeń naszego liceum Michał Sobański uczestniczył w warsztatach orkiestrowych organizowanych przez Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Michał jako członek Młodzieżowej Orkiestry Festiwalowej uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez światowej sławy dyrygenta Paula McCreesha z udziałem muzyków Filharmonii Wrocławskiej. Warsztaty zostały zakończone wielkim koncertem plenerowym, który odbył się w sobotę 19 września na Wrocławskiej Pergoli.

Konkurs karnawałowy

W ostatni piątek, 22 stycznia spod pomnika hrabiego Aleksandra Fredry blisko dwa tysiące maturzystów posuwistym krokiem ruszyło w takt poloneza. Przyszli na Rynek mimo siarczystego chłodu, a niektórzy nawet wbrew zakazom dyrekcji swoich szkół. W ogłoszonym przez "Gazetę" konkursie na najlepsze karnawałowe przebranie zwycięzyli nasi maturzyści. Oryginalne stroje bardzo przypadły do gustu jury: dziewczęta przebrane na ludowo, w kolorowych spódnicach i chustach, nawiązujące do świata znanego z "Wesela" i "Chłopów". Serdecznie gratulujemy wygranej.

VII dolnośląski międzyszkolny konkurs karaoke
Maraton Językoznawczy

Sukces uczniów XIII LO na Maratonie Językoznawczym 23 września 2015 cztery trzyosobowe drużyny z naszego liceum zmagały się podczas rozwiązywania zadań na XI Maratonie Językoznawczym zorganizowanym przez Instytut Filologii Angielskiej we Wrocławiu.
II miejsce spośród 51 drużyn zajęli uczniowie:
Zuzanna Kobryń
Alicja Trzyna
Mateusz Kołomański
Opiekun: pani Anita Horbat

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dolnośląska e-szkoła” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

banner