Klasa przyrodnicza - projekty naukowe
O klasie

W klasach przyrodniczych realizowany jest program nauczania w zakresie rozszerzonym z przedmiotów:
biologia, chemia, geografia.
W ramach innowacji programowej realizowane są różne projekty edukacyjne, które maja na celu wzbudzić u młodzieży chęć odkrywania i twórczego działania, opartego na doąwiadczeniach i badaniach.

W klasie I - zajęcia terenowe i warsztatowe
W klasie I - zajęcia terenowe i warsztatowe -" Biochemia Rudaw Janowickich jako przykład mikroregionu o walorach turystycznych". Wyjeżdżamy w piękne miejsce "Kolorowych Jeziorek", gdzie badamy bioróżnorodność parku krajobrazowego i wpływ czynników chemicznych na formy przyrody. Zawsze na zakończenie odbywa się ognisko i pieczemy kiełbaski.
Prezentacja Rudawy Janowickie
W klasie II - wyjazd na Zielona Szkołę

W klasie II - wyjazd na Zielona Szkołę do Narodowego Parku i współpraca z ośrodkiem edukacyjnym.

Tygodniowy pobyt na łonie natury i bezposredni kontakt z przyroda to najskuteczniejszy sposób kształtowania świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego. Jest czas nauki ale też swietnej zabawy i wypoczynku.
Uczniowie bioracy udział w takiej formie edukacyjnej poznają różne formy przyrody, kultury i dziedzictwa narodowego regionu. Kształtują umiejętności praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w codziennym działaniu.
Już dwa razy odwiedziliśmy P.N.- "Ujście Warty", a w tym roku wybieramy się w inne miejsce…

Zajęcia laboratoryjne
W trakcie roku szkolnego uczniowie klasy II, w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, prowadzonych przez wykładowcę tej uczelni. Raz w tygodniu jesteśmy stałymi bywalcami na wyższej uczelni, gdzie mamy okazję bliżej poznać środowisko akademickie i poczuć się prawie jak studenci.
W klasie III - Obóz naukowy

W klasie III - Obóz naukowy dla maturzystów, gdzie poszerzamy i utrwalamy wiedzę i umiejętności z wybranych zagadnień pod kątem przygotowania do egzaminu dojrzałości. Tygodniowy pobyt w spokojnym miejscu, gdzie uczniowie zostają podzieleni na grupy i biorą udział w zajęciach zgodnie z planem pod kierunkiem nauczyciela. Czas intensywnej pracy ale nie zapominamy też o dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Kółko chemiczne
Dla uczniów szczególnie zainteresowanych światem chemii w probówce, prowadzone są dodatkowe zajęcia. Na Kółku Chemicznym wykonują ciekawe doœwiadczenia i poszerzają swoją wiedzę chemiczną.