Wymiana Wizyta uczniów 48. Gimnazjum w Aurich

Wizyta uczniów 48. Gimnazjum w Aurich 2.09.2010
Obejrzyj galerię...

W czwartek wieczorem (2.września 2010r.) w końcu pojechaliśmy z rewizytą do Aurich. Nasze mamy upiekły pyszne ciasta i bigos oraz pierogi na Wieczór Polski. Podróż była bardzo długa, ale my i tak byliśmy zadowoleni i ciekawi Nawych miejsc. Powitanie było gorące, ponieważ wszyscy się już znaliśmy. Po południu odbył się Wieczór Polski, naszym niemieckim gospodarzom wszystko bardzo smakowało.
Następnego dnia odbyła się wycieczka do Bremy, zwiedzaliśmy port, Stare Miasto i Muzeum Emigracji. Niedzielę spędziliśmy w rodzinach niemieckich, pogoda była piękna. Nazajutrz spotkaliśmy się w Europahaus i wspólnie uczestniczyliśmy w projekcie o Unii Europejskiej. Po południu zwiedzaliśmy Aurich. Następnego dnia popłynęliśmy kutrem na wyspę na Morzu Północnym, Spiekeroog. Było wietrznie, słonecznie i wesoło. W końcu przydałoby się tez odwiedzić szkołę, dlatego następny dzień spędziliśmy przed południem w szkole. Po południu graliśmy w grę Bosseln, to gra typowa dla tego regionu Niemiec.
Nazajutrz, po lekcjach pojechaliśmy rowerami do klasztoru Ihlow, ta wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, ze na zakończenie czekał nas miły poczęstunek. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i musieliśmy wracać do domu. Przyjaźnie zawarte obiecujemy pielęgnować dalej.

Dodatkowe materiały: