POZNAJ SWÓJ DOLNY ŚLĄSK

Klasa 2 bg wraz z polonistą p. mgr M. Woźniak wzięła udział w projekcie edukacyjnym realizowanym w cyklu MIEJSCA I PRZEDMIOTY, w ramach zadania Strzelińsko-Wrocławskiego Oddziału SNaP, wspieranego przez Gminę Wrocław: Edukacja regionalna dzieci i młodzieży. POZNAJ SWÓJ DOLNY ŚLĄSK. Uczniowie skupili swoje działania wokół tematu: Jakie tajemnice kryje w sobie rynek wrocławski i Ostrów Tumski.

W dniach 4 i 5 listopada podczas zajęć z języka polskiego 5 grup rozpoczęło pracę. Uczniowie przynieśli ze sobą publikacje o mieście i jego zabytkach i zaczęli konstruować swoje plakaty. Wybrali miejsca, które zdaniem ich grupy kryją w sobie ciekawostki i tajemnice warte przypomnienia. Następnie nanosili na kolorowe kartony zdjęcia wybranych miejsc, rysowali trasę wędrówki ich szlakiem, poczynając od szkoły. Wyznaczyli każdemu z członków grupy zadanie przygotowania historii jednego lub 2 miejsc, zamieszczonych na plakacie. Podczas tej pracy dwie grupy wykonały dodatkowe materiały. Jedna z nich przygotowała krótki, niekonwencjonalny przewodnik po Wrocławiu, a druga folder turystyczny. Uczniowie byli pomysłowi i kreatywni w swoich działaniach.

Podczas wycieczki przedstawiciele grup prezentowali informacje o wybranym obiekcie, wcielając się w rolę przewodników. Po niej ponownie pracowali w tych samych grupach, tworząc gry planszowe. Całość podsumowaliśmy ustnie, gdy przewodniczący grupy zaprezentowali wyniki wspólnej pracy. Druga część projektu dotyczy ludzi i wydarzeń i będzie realizowana w II semestrze przez p. mgr K. Skrzypik.