Konkursy

12 lis 2022

Konkurs na teleskop z autografem astronauty

W ramach konkursu NameExoWorlds 2022, IAU Office for Astronomy Outreach (OAO), we współpracy ze swoimi partnerami Sterren Schitteren Voor Iedereen (Stars Shine For Every - SSVI), Ghent University, Dept. Physics and Astronomy, Leiden University oraz BRESSER przyzna 15 lub więcej nagród, którymi będą teleskopy BRESSER NANO AR-70/700 AZ z autografami Dirka Frimouta, Franka De Winne i Samanthy Cristoforetti. Teleskopy trafią do organizatorów najlepszych imprez informacyjnych zarejestrowanych w ramach konkursu NameExoWorlds 2022.

Link do informacji o konkursie...

12 lis 2022

Konkurs na nazwy dla nowych układów planetarnych NameExoWorlds 2022

W ramach konkursu NameExoWorlds 2022 Międzynarodowa Unia Astronomiczna pragnie dotrzeć do opinii publicznej, astronomów amatorów i naukowców zajmujących się egzoplanetarami aby wspólnie nazwać ten nowy zestaw dostępnych egzoświatów. Każdy, w tym uczniowie i nauczyciele, entuzjaści astronomii, astronomowie amatorzy i naukowcy zajmujący się egzoplanetarami, może utworzyć zespół i zaproponować nazwy 20 układów egzoplanetarnych, z których każdy składa się z jednej znanej egzoplanety i jej gwiazdy macierzystej.

Link do informacji o konkursie...

23 lut 2022

Konkurs Mistrz Matematyki

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz do studentów i osób dorosłych.

Czytaj dalej...

XXVII SWA

Szkolny refraktor na XXVII SWA (11-14.06.2024)

Szlif 03/2024

Nowy numer!

A w nim nowe i świeże artykuły, felietony i wywiady przgotowane przez uczniów klas dziennikarskich.

Szkicownik

Z teczki klas architektonicznych i plastycznych...

Szymon Krajewski z klasy 2F

Wieści z Facebooka

Ranking Perspektyw

Fun­da­cja Edu­ka­cyjna „Per­spek­tywy” potwier­dza, że Liceum Ogól­no­kształ­cącemu nr XIII im. Alek­san­dra Fre­dry we Wro­cła­wiu przy­słu­guje tytuł „Zło­tej Szkoły 2024”

Czytaj dalej...

JUBILEUSZ 50-lecia Szkoły

Jerzy Skoczylas i chór podczas wykonania hymnu szkoły.

Krótki fotoreportaż z uroczystości...

Czytaj dalej...

Strona archiwalna szkoły

Strona archiwalna LO nr XIII i Gimnazjum nr 48